Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Kurulum Hatası 0x80070017 Hatası Nasıl Çözülür?

Windows’un yükleme veya güncelleştirme sırasında verdiği hatalar genellikle 0x800 hata kodu ile başlar. 0x80070017 ise Windows‘u kurmaya veya Windows Update aracılığıyla bir güncelleme yapmaya çalışırken ortaya çıkar.

Bu rehberimizde sizler için “Windows 0x80070017  kodlu yükleme hatası nasıl çözülür?”, “Windows 0x80070017 kurulum hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows yükleme hatası 0x80070017 çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows 0x80070017 Çözüm Yöntemleri

 • Bir Flash Bellek Kullanarak Yüklemek
 • Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak
 • Windows Installer Hizmetini Yeniden Başlatmak
 • Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Bir Flash Bellek Kullanarak Yüklemek

Dikkat! Bu adım Windows’u kurarken 0x80070017 hatası alanlar içindir.

Eski veya bir süre kullanılmamış bir Windows kurulum DVD’si kullanıyorsanız sorunun kaynağı büyük ihtimalle DVD’nin zaman içerisinde bozulmuş olmasıdır. Flash bellek kullanıyorken de bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimalle ISO dosyanızda veya yazma işlemi sırasında bir hata gerçekleşmiştir.

Aşağıdaki bağlantıdaki rehberimizi takip ederek nasıl bir flash bellek içerisine Rufus kullanarak Windows 10 yazacağınızı öğrenebilirsiniz.

Rufus İle Windows Kurulum USB’si Hazırlama Rehberi

Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak

Dikkat! Bundan sonraki adımlar Windows Update ile güncelleştirme işlemi sırasında 0x80070017 hatası alanlar içindir.

 1. Başlat menüsüne “Ayarlardaki sorunları gider” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden “Ek sorun gidericiler” butonuna basın.
 3. Ardından “Windows  Update” seçeneğine tıklayın ve sorun giderici adımlarını takip edin.

Windows Installer Hizmetini Başlatmak veya Yeniden Başlatmak

 1. CTRL + Shift + ESC” kombinasyonunu kullanarak “Görev Yöneticisi” penceresini açın.
 2. Pencerenin yukarısında bulunan panelden “Hizmetler” sekmesine tıklayın.
 3. “msiserver” adlı hizmeti bulun ve sağ tıklayın.
 4. Hizmet durumu “Durduruldu” ise “Başlat” butonuna tıklayın, Hizmet durumu “Çalışıyor” ise “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Tüm denemelerinize rağmen hâlâ 0x80070017 hatası ile karşılaşıyorsanız Windows’u manuel olarak güncelleştirmek sorununuzu ortadan kaldırabilir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan pencereden “Hemen güncelleştirin” butonuna tıklayın. İndirdiğiniz dosyayı açın ve güncelleme adımlarını takip edin.

Windows 10 Güncelleştirme Sayfası


Bu rehberimizde sizler için “Windows 0x80070017  kodlu yükleme hatası nasıl çözülür?”, “Windows 0x80070017 kurulum hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows yükleme hatası 0x80070017 çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...

Oyun İndirimleri

Bu hafta sonu, Xbox oyuncuları için oldukça heyecan verici bir fırsat sunuluyor! Microsoft’un organize ettiği Xbox Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği, Xbox Game Pass Ultimate...