Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi
Google Play Store
Google Play Store

Gaming

Google Play Oyunlar, Windows Platformuna Geliyor!

The Game Awards isimli YouTube kanalında bu akşam yapılan sürpriz bir duyuruda, Android platformunda bulunan oyunların artık Google Play Games aracılığı ile Windows platformunda kullanabileceği açıklandı. Google Play Games çoğunlukla Android platformunda karşılaştığımız, oyunlarda karşımıza çıkan ve bazı oyunlarda çeşitli ilerlemeleri ve seviyeleri kaydeden bir uygulama hizmetidir.

Google’ın paylaştığı verilere göre toplamda telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve Chrome OS’ içerisinde Android uygulamalarıyla oyun oynanarak 2,5 milyar aylık aktif kullanıcı olduğunu ve oyun kullanımının yıllar içerisinde üç kat büyüdüğü söyleniyor.

Google, çok ekranlı oyun platformunu Windows oyunculuğuna katmak için ilk adımı atmış bulundu. Bu genişleme sayesinde bir çok Android oyununun Windows platformunda oynanabilmesi planlanıyor.

Play Games

2022 Yılında Windows’da Kullanılabilir Olacak

Google Play uygulamasının ilerleyen zamanlarda yerel bir Microsoft Store uygulaması olması planlanıyor, ek olarak Google Android ve diğer platformlarda bulunan oyunlar ile senkronizasyonu sağlayacak. Bu sayede kesintisiz bir oyun deneyimini görebileceğiz. Ayrıca yeni bir Play Oyunlar logosu bizleri bekliyor.

“Google Play, milyarlarca insanın mobil, tablet ve ChromeOS dahil olmak üzere birden fazla platformda en sevdikleri oyunları bulmasına ve oynamasına yardımcı olan ve bizler için önemli bir hizmettir. 2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleme imkanına sahip olabilecekler. Telefon, tablet, Chromebook ve yakında Windows bilgisayarlar arasında sorunsuz bir şekilde eş zamanlı oyun deneyimi sağlanabilecektir. Google Play Games‘in en popüler oyunlarını daha fazla dizüstü bilgisayara ve masaüstüne getiriyoruz ve oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarının tadını daha da fazla çıkarmaları için platformumuzu genişletiyoruz. Yakında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak!”

Greg Hartrell, Google Play Ürün Direktörü

Google Play Games’in 2022 yılında Windows’a gelmesi bekleniyor.

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Tavsiyeleri

Bugünkü sistem toplama rehberimiz diğerlerine göre biraz daha özel olacak. Çünkü bugünkü sistemimiz Donanım Arşivi Forum üyelerine özel olarak satılacak bir sistem. Belirli kriterleri...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’dan son zamanlarda giriş seviyesine hitap edebilecek fiyat/performans bir ekran kartı aslında göremedik. Evet RTX 3050 modeli de aslında giriş seviyesi bir model fakat...

Teknoloji Haberleri

Giriş seviyesi ekran kartı bekleyenler aslında bir süredir mutsuzdu diyebiliriz. Çünkü Nvidia ve AMD tarafında düşük bütçeye hitap edecek modeller göremiyorduk. Fakat son aylarda...