Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Google Play Store
Google Play Store

Gaming

Google Play Oyunlar, Windows Platformuna Geliyor!

The Game Awards isimli YouTube kanalında bu akşam yapılan sürpriz bir duyuruda, Android platformunda bulunan oyunların artık Google Play Games aracılığı ile Windows platformunda kullanabileceği açıklandı. Google Play Games çoğunlukla Android platformunda karşılaştığımız, oyunlarda karşımıza çıkan ve bazı oyunlarda çeşitli ilerlemeleri ve seviyeleri kaydeden bir uygulama hizmetidir.

Google’ın paylaştığı verilere göre toplamda telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve Chrome OS’ içerisinde Android uygulamalarıyla oyun oynanarak 2,5 milyar aylık aktif kullanıcı olduğunu ve oyun kullanımının yıllar içerisinde üç kat büyüdüğü söyleniyor.

Google, çok ekranlı oyun platformunu Windows oyunculuğuna katmak için ilk adımı atmış bulundu. Bu genişleme sayesinde bir çok Android oyununun Windows platformunda oynanabilmesi planlanıyor.

Play Games

2022 Yılında Windows’da Kullanılabilir Olacak

Google Play uygulamasının ilerleyen zamanlarda yerel bir Microsoft Store uygulaması olması planlanıyor, ek olarak Google Android ve diğer platformlarda bulunan oyunlar ile senkronizasyonu sağlayacak. Bu sayede kesintisiz bir oyun deneyimini görebileceğiz. Ayrıca yeni bir Play Oyunlar logosu bizleri bekliyor.

“Google Play, milyarlarca insanın mobil, tablet ve ChromeOS dahil olmak üzere birden fazla platformda en sevdikleri oyunları bulmasına ve oynamasına yardımcı olan ve bizler için önemli bir hizmettir. 2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleme imkanına sahip olabilecekler. Telefon, tablet, Chromebook ve yakında Windows bilgisayarlar arasında sorunsuz bir şekilde eş zamanlı oyun deneyimi sağlanabilecektir. Google Play Games‘in en popüler oyunlarını daha fazla dizüstü bilgisayara ve masaüstüne getiriyoruz ve oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarının tadını daha da fazla çıkarmaları için platformumuzu genişletiyoruz. Yakında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak!”

Greg Hartrell, Google Play Ürün Direktörü

Google Play Games’in 2022 yılında Windows’a gelmesi bekleniyor.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...