Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

watchOS 9 Beta Apple Watch’a Nasıl Kurulur?

watchOS 9 ile Apple Watch’lara, saatteki takvim üzerinden doğrudan etkinlik oluşturabilme, çoklu spor desteği, ilaç anımsatıcısı, birçok yeni saat kadranı, Çin, İbrani ve Hicri takvim seçeneği yeni sürümle birlikte eklendi. Ayrıca saati aktif olarak kullanıyorken artık bildirimler bütün ekranı kaplamayacak ve antrenman başlatmak yada fotoğraf çekmek için iki kez parmaklarınızı sıkıp açmanız yeterli olacak.

watchOS 9 betayı kurmak için iOS 16 beta kurulu ve Apple Watch’ınızla hali hazırda eşlenmiş bir iPhone’a ihtiyacınız var. Eğer iOS 16 beta iPhone’unuza kurulu değilse buraya tıklayarak nasıl kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kuruluma geçmeden önce bir uyarıda bulunalım, bildiğiniz üzere beta programları tam kararlı sürümler değildir. Cihazları nihai sürüme güncellemeden önce, çoğu kullanıcıya sürümü deneterek, var olan hataları bulup düzeltme yöntemidir. Bu nedenle cihazınız tam fonksiyonlu çalışmayabilir ve hatta bozulabilir.

watchOS 9 Genel Beta Nasıl Kurulur?

  1. Bu bağlantıya betaprofiles.com, ya da bu bağlantıya developer.apple.com tıklayın, Apple kimliğinizle kaydolun veya oturum açın.
  2. Profili indir yazan bir düğme bulana kadar aşağı kaydırın, ardından üzerine dokunun. Ekrana bir uyarı gelecek, İzin Ver’e tıklayın.
  3. Yüklemeye başla seçeneğine dokunun, ardından parolanızı girip onaylamak için yükle butonuna dokunun ve ekrana gelen uyarıda saatinizi yeniden başlatın.
  4. Son olarak Apple Watch uygulamasını çalıştırıp yazılım güncelleme sekmesine tıklayın, indir ve yükle butonuna tıklayın, ve gelen uyarıyı kabul edin.

watchOS 9 Güncellemesi Alacak Apple Watch Modelleri:

  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7

Bu haber ilginizi çekebilir: iPadOS Beta iPad’lere Nasıl Kurulur?

Kaynak: https://www.apple.com/tr/watchos/watchos-preview/

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...