Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

iPadOS 16 Beta iPad’lere Nasıl Kurulur?

iPadOS 16 ile yeniden tasarlanmış bir Apple home uygulaması, yeni bir pano uygulaması, Safari uygulamasına eklenen geçiş tuşları ve M1 çipli olan modellerde geçerli olacak yüzen pencereler iPad modellerine eklendi.

İndirmeye geçmeden önce kısa bir uyarıda bulunalım. Beta sürümleri kararlı sürümler değillerdir, cihazınızda arızalar çıkarabilir ya da düzgün bir şekilde çalışmamasına sebep olabilir. Beta sürümünü kurmadan önce cihazınızdaki verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

iPadOS Açık Beta Nasıl Kurulur?

  1. Bu bağlantıya betaprofiles.com, ya da bu bağlantıya developer.apple.com tıklayın, Apple kimliğinizle kaydolun veya oturum açın.
  2. Profili indir yazan bir düğme bulana kadar aşağı kaydırın, ardından üzerine dokunun. Ekrana bir uyarı gelecek, İzin Ver’e tıklayın.
  3. Profil indirildikten sonra ayarlar uygulamasını açın, en tepede bulunan profil indirildi ibaresine tıklayın ve ardından yükleye dokunun.
  4. İndirdikten sonra cihazınızı yeniden başlatmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı gelecek. Cihazınızı yeniden başlatın.
  5. Son olarak ayarları açın, genel seçeneğine tıkladıktan sonra yazılım güncelle seçeneğine tıklayın, ardından indir seçeneğine dokunun.

iPadOS 16 Güncellemesi Alacak iPad Modelleri:

  • Bütün iPad Pro modelleri
  • 3. Nesil iPad Air ve üst modeller
  • 5. Nesil iPad ve üst modeller
  • 5. Nesil iPad mini ve üst modeller

Bu haber ilginizi çekebilir: iOS 16 Beta Nasıl Kurulur

Kaynak: https://www.apple.com/tr/ipados/ipados-16-preview/

Yazar

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Termal macunların bilgisayarlarımız için önemi büyük. Soğutucular ile CPU, GPU arasındaki bağlantıyı onlar sayesinde kuruyoruz. Bugünkü kıyaslamamızda ise piyasada 50 TL civarlarında bulunabilen termal...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’nın “Ada Lovelace” kod adlı GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları bir süredir gündemde. Çünkü ortaya atılan ilk iddialar beklentileri bir hayli yükseltmişti. 2...

Teknoloji Haberleri

NVIDIA bugün, oyunlar ve uygulamalar için NVIDIA RTX nöral işlemeyle yeni bir çağı başlatan, yapay zeka destekli performans artırıcısı DLSS 3 teknolojisini duyurdu. Olağanüstü görüntü...

Oyun Haberleri

Call of Duty: Modern Warfare 2 için açık beta yayımda, ancak birçok oyuncu çok oyunculu oyunun zaten bir bilgisayar korsanlığı sorunu olduğunu keşfediyor. Call...