Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

WarnerBros. Discovery, Yeni LOTR Filmleri Yapmak İstiyor

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda The Lord of the Rings ve Hobbit‘in film ve oyun gibi tüm haklarını elinde bulunduran Middle-earth Enterprises, İsveç merkezli oyun şirketi Embracer Group tarafından satın alınmıştı. Gerçekleşen bu satın alımın ardından The Lord of the Rings markasına ait bir sürü yeni yapımın geleceği öne sürülmüş hatta The Lord of the Rings Sinematik Evreni‘nin gelebileceğinin sinyalleri verilmişti.

Görünen o ki, The Lord of the Rings‘in sinema ve dizi haklarının kullanım hakkı yalnızca Embracer Group‘a ait değil. WarnerBros. Discovery CEO‘su David Zaslav, geçtiğimiz günlerde şirketin son çeyrek mali raporlarını açıkladığı bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçkleşen bu toplantı sırasında ellerinde bulunan markalara da değinmeden geçmedi.

Lord of the Rings Yapımları İkiye mi Ayrılacak?

Uzun yıllardır doğru düzgün yapımlar göremediğimiz DC Comics‘in yeniden yapılandırıldığını, Game of Thrones‘un House of the Dragon dizisi sayesinde ekranlara geri döndüğünü ve aynı zamanda yazar JK Rowling ile çalışarak yeni bir Harry Potter filmi çekmek istediklerini açıkladı. Bu noktaya kadar yapılan tüm açıklamalar normal gözüküyor olsada Zaslav, Amazon Prime Video‘nun The lord of the Rings: Ring of Power dizisiyle ekranlara geri dönen Tolkien’in mirasının film haklarına sahip olduklarını söyledi.

The lord of the Rings‘in hakları Embracer Group tarafından satın alınmadan önce, WarnerBros.‘un marka haklarının kullanımını süresiz olarak satın aldığını açıkladı ve markaya ait yeni yapımlar yapmak istediklerini resmen açıkladı.

Elimizde bulunan markalarımıza gerçekten odaklanacağız. 13 yıldır bir Süpermen filmimiz olmadı. 15 yıldır bir Harry Potter filmi yapmadık. DC filmleri ve Harry Potter filmleri, Warner Bros. Motion Pictures’in son 25 yılda en çok kazanç elde etmesini sağlayan yapımlar. Bu yüzden markalarımıza odaklanmak istiyoruz.Sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri olan House of the Dragon buna bir örnektir.Game of Thrones, Sex in the City, Lord of the Rings gibi elimizde bulunan birçok markamız var. Evet hala daha hukuki olarak Lord of the Rings markasına ait yapımlar yapma hakkımız bulunuyor.

Kaynak; ComicBook

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....