Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

LOTR Sinematik Evreni Geliyor Olabilir

J.R.R. Tolkien’ın kült haline gelmiş efsane serisi The Lord of the Rings ve Hobbit, kitap serisi ve daha sonrasında sinema filmleri ile karşımıza çıktı. Bu yapımlar hakkında yaşanan en ufak bir gelişme, bir sürü insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Neden mi oldukça büyük hayran kitlesine sahipler.

J.R.R. Tolkien’ın kült haline gelmiş efsane serisi The Lord of the Rings ve Hobbit, Amazon tarafından prodüksiyonu yürütülen The Rings of Power dizisi ile genişlemeye devam ediyor. Her ne kadar bu yapım hayranlar ve eleştirmenler tarafından topa tutulmuş olsada, yeni bir devrin başlangıcı olabilir.

LOTR Hakları El Değiştirdi ve Köklü Değişim Kaçınılmaz

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda The Lord of the Rings ve Hobbit‘in film ve oyun gibi tüm haklarını elinde bulunduran Middle-earth Enterprises, İsveç merkezli oyun şirketi Embracer Group tarafından satın alınmıştı. Gerçekleşen bu satın alımın ardından The Lord of the Rings markasının akıbetinin ne olacağı henüz açıklanmamıştı.

Anlaşmaya aracılık eden ACF Investment Bank CEO’su Thomas Dey, geçtiğimiz günlerde bir takım açıklamalarda bulundu. Dey‘e göre The Lord of the Rings markası, Marvel ve Star Wars’un 6 milyar dolardan fazla gelir getiren büyüklüğünden çok daha devasa. Sahip olunan bu potansiyelin gerçekleşen satıştan sonra ortaya çıkacağını da ekledi.

LOTR, Sinematik Evreni Fikri Geri Dönüyor

Amazon‘un The Rings of Power dizisinin yapım haklarını almadan önce Tolkien Vakfı‘nın Netflix‘le görüştüğü ve Netflix‘in markayı solo filmler sayesinde sinematik evrene dönüştürmek istediği açıklanmıştı. Ancak bu istek Tolkien Vakfı tarafından kabul görmeyip reddedilmişti.

Embracer Group‘un öncelikli odağı markanın oyunları olacak olsada, özellikle çizgi roman ve sinema sektöründe de köklü değişimler yapacağı aşikar. Ziraa The Lord of the Rings Sinematik Evrenini gelecek senelerde görmeye başlayabiliriz. Tolkien Vakfı‘nın topa tuttuğu proje, satın alım sonrası gerçekleşecek gibi duruyor.

Kaynak; Deadline

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, platform oyunu tutkunlarının sevdiği Super Meat Boy serisinin son oyunu olan Super Meat Boy Forever‘ı ücretsiz olarak sunuyor! Bu eşsiz platform oyunu,...

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Sinema Haberleri

Ülkemizin en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip olan Blu TV, sürekli olarak kendisini güncel tutması yerli içeriklerinin sayısını gün geçtikçe...

Oyun İndirimleri

Microsoft‘un organize ettiği Xbox Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği, bu hafta sonu da Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core aboneleri için üç...