Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix’in Reklamlı Abonelik Sisteminden Yeni Bilgiler Geldi

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybettiğini açıklayan Netflix, bu durumu telafi etmek için yeni yollar aramaya başladı. Bu yollardan en olumlu olanı ise reklamlı abonelik seçeneği. Ancak uygulanmaya çalışılan formüller daha da kötü bir etki yaratmışa benziyor. Neden mi? Şirket 2022 yılının 2.çeyreğinde elde edilen verileri paylaştı. Bu verilere ve istatistiklere bakıldığı zaman Netflix‘in hala daha abone kaybettiği açıklandı.

Netflix, abone kaybını önleyeceği yeni abonelik seçeneğinde hangi reklamların olacağını açıkladı. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre, bu seçenekte Microsoft ve servislerinin reklamlarını göreceğiz. Ancak bu abonelik seçeneği için bomba gibi bir iddia ortaya atıldı.

Reklamlı Abonelik Seçeneğinde Bazı İçerikler Bulunmayacak

Netflix CEO’su Ted Sarandos’dan reklamlı paket hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi. Yatırımcıları ile toplanan Netflix, yeni reklamlı abonelik sisteminin şuan için kullanıma hazır olduğunu açıkladı. Ancak dikkat çekici bir nokta bulunuyor. Bu seçenekte platformda bulunan tüm içerikler yer almayacak. Yer almayan içeriklerin hangileri olacağı ise henüz belli değil.

Bugün, insanların Netflix‘te izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklam destekli yeni abonelik seçeneğine dahil edebiliriz. Yeni abonelik seçeneği hakkında stüdyolarla konuştuğumuz ve platformda yer almayan bazı detaylar var. Ama bu seçeneği bugün piyasaya sürersek, reklam katmanındaki üyeler harika bir deneyim yaşayacaklar. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz, ancak kesinlikle hepsini değil. Bu durumun yaptığımız işe herhangi bir engel yaratacağını düşünmüyoruz.

Kaynak; The Verge

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Bugünkü incelememizin 2 farklı konuğu bulunuyor. Bugün, sizler için AMD Ryzen 9 7950X ve AMD Ryzen 5 7600X model yeni işlemcilerin yazılı incelemesini gerçekleştiriyoruz....

İnceleme

Toplama oyuncu bilgisayarı inceleme serimize İncehesap “Crown” sistemle birlikte devam ediyoruz. Bu sistem aslında Nvidia ekran kartı kullanmak isteyenlerin tercih edeceği sistemlerden biri. Yani...

Teknoloji Haberleri

Intel, merakla beklenen “Raptor Lake” kod adlı 13. nesil işlemcilerini en sonunda resmi olarak tanıttı! Bu lansman AMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerin NDA’inin kalkmasından...

Oyun Haberleri

Bu yazın başlarında PS5 üzerinden piyasaya sürülen yeni Spiderman oyunu  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in pc sürümü içinde fragman yanınlandı. Açıkçası Miles Morales, PS5’te zaten...