Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix’in Reklamlı Abonelik Sisteminden Yeni Bilgiler Geldi

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybettiğini açıklayan Netflix, bu durumu telafi etmek için yeni yollar aramaya başladı. Bu yollardan en olumlu olanı ise reklamlı abonelik seçeneği. Ancak uygulanmaya çalışılan formüller daha da kötü bir etki yaratmışa benziyor. Neden mi? Şirket 2022 yılının 2.çeyreğinde elde edilen verileri paylaştı. Bu verilere ve istatistiklere bakıldığı zaman Netflix‘in hala daha abone kaybettiği açıklandı.

Netflix, abone kaybını önleyeceği yeni abonelik seçeneğinde hangi reklamların olacağını açıkladı. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre, bu seçenekte Microsoft ve servislerinin reklamlarını göreceğiz. Ancak bu abonelik seçeneği için bomba gibi bir iddia ortaya atıldı.

Reklamlı Abonelik Seçeneğinde Bazı İçerikler Bulunmayacak

Netflix CEO’su Ted Sarandos’dan reklamlı paket hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi. Yatırımcıları ile toplanan Netflix, yeni reklamlı abonelik sisteminin şuan için kullanıma hazır olduğunu açıkladı. Ancak dikkat çekici bir nokta bulunuyor. Bu seçenekte platformda bulunan tüm içerikler yer almayacak. Yer almayan içeriklerin hangileri olacağı ise henüz belli değil.

Bugün, insanların Netflix‘te izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklam destekli yeni abonelik seçeneğine dahil edebiliriz. Yeni abonelik seçeneği hakkında stüdyolarla konuştuğumuz ve platformda yer almayan bazı detaylar var. Ama bu seçeneği bugün piyasaya sürersek, reklam katmanındaki üyeler harika bir deneyim yaşayacaklar. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz, ancak kesinlikle hepsini değil. Bu durumun yaptığımız işe herhangi bir engel yaratacağını düşünmüyoruz.

Kaynak; The Verge

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...

Oyun İndirimleri

Joey Drew Studios‘un sevilen oyun serisi Bendy and the Dark Revival, 2022 yılında piyasaya sürüldükten sonra hayranlarını büyülemeyi başardı. Ancak, serinin sadık takipçileri daha...