Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix Reklamlı Abonelik Sistemi için Microsoft ile El Sıkıştı!!

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz ay Netflix‘e reklamlı abonelik sistemi geleceği ve şifre paylaşımının tarih olacağı iddia edilmişti. Evet ikisi de zamanla gerçeğe dönüşmeye başladı. Şifre paylaşım özelliğini engellemeye başlayan Netflix, reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde resmen açıkladı.

Netflix’in Eş CEO’su Ted Sarandos‘un Cannes Lions festivalinde yapmış olduğu röportajda, platformun uzun süredir reklam paylaşmaktan kaçındığını ancak artık reklamlı abonelik sistemi açmak zorunda olduklarını açıklamıştı. Fakat platformun bu sistemi nasıl yapacağı net olarak belli değildi.

Netflix’te Yer Alacak Reklamların İçeriği Belli Oldu

Netflix, abone kaybını önleyeceği yeni abonelik seçeneğinde hangi reklamların olacağını açıkladı. Dijital yayın devi, teknoloji devi Microsoft ile el sıkıştı. Resmi olarak açıklanan bilgilere göre, Netflix‘in reklamlarında Microsoft ve hizmetleri yer alacak.

Microsoft, reklam destekli yeni bir teklif oluşturmak için birlikte çalışırken tüm reklam ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip. Daha da önemlisi, Microsoft, hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliğinin yanı sıra üyelerimiz için güçlü gizlilik korumaları sundu.

Kaynak; Variety

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Termal macunların bilgisayarlarımız için önemi büyük. Soğutucular ile CPU, GPU arasındaki bağlantıyı onlar sayesinde kuruyoruz. Bugünkü kıyaslamamızda ise piyasada 50 TL civarlarında bulunabilen termal...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’nın “Ada Lovelace” kod adlı GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları bir süredir gündemde. Çünkü ortaya atılan ilk iddialar beklentileri bir hayli yükseltmişti. 2...

Teknoloji Haberleri

NVIDIA bugün, oyunlar ve uygulamalar için NVIDIA RTX nöral işlemeyle yeni bir çağı başlatan, yapay zeka destekli performans artırıcısı DLSS 3 teknolojisini duyurdu. Olağanüstü görüntü...

Oyun Haberleri

Call of Duty: Modern Warfare 2 için açık beta yayımda, ancak birçok oyuncu çok oyunculu oyunun zaten bir bilgisayar korsanlığı sorunu olduğunu keşfediyor. Call...