Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix Reklamlı Abonelik Sistemi için Microsoft ile El Sıkıştı!!

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz ay Netflix‘e reklamlı abonelik sistemi geleceği ve şifre paylaşımının tarih olacağı iddia edilmişti. Evet ikisi de zamanla gerçeğe dönüşmeye başladı. Şifre paylaşım özelliğini engellemeye başlayan Netflix, reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde resmen açıkladı.

Netflix’in Eş CEO’su Ted Sarandos‘un Cannes Lions festivalinde yapmış olduğu röportajda, platformun uzun süredir reklam paylaşmaktan kaçındığını ancak artık reklamlı abonelik sistemi açmak zorunda olduklarını açıklamıştı. Fakat platformun bu sistemi nasıl yapacağı net olarak belli değildi.

Netflix’te Yer Alacak Reklamların İçeriği Belli Oldu

Netflix, abone kaybını önleyeceği yeni abonelik seçeneğinde hangi reklamların olacağını açıkladı. Dijital yayın devi, teknoloji devi Microsoft ile el sıkıştı. Resmi olarak açıklanan bilgilere göre, Netflix‘in reklamlarında Microsoft ve hizmetleri yer alacak.

Microsoft, reklam destekli yeni bir teklif oluşturmak için birlikte çalışırken tüm reklam ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip. Daha da önemlisi, Microsoft, hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliğinin yanı sıra üyelerimiz için güçlü gizlilik korumaları sundu.

Kaynak; Variety

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için heyecan verici bir indirim kampanyası olan “Yıl Sonu Fırsatları 2023“ü başlattı! Dijital PlayStation mağazasında...

Oyun Haberleri

Geliştirici Zeekerss tarafından hayata geçirilen bağımsız kooperatif korku oyunu Lethal Company, SteamDB istatistiklerine göre son on saatte 184,015 oyuncu ile tüm zamanların yeni zirvesine ulaştı....

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi, Epic Games Store oyun severlere bir sürpriz yaparak bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak sunuyor. Jitsu Squad ve Mighty Fight...

İnceleme

Oyuncu dizüstü bilgisayarı incelemelerimize MSI Vector GP68HX incelemesiyle birlikte devam ediyoruz. Bu seferki cihaz ise üst seviyeye hitap eden ve verdiği performansla bizleri şaşırtmayı...