Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix, Ücretli Şifreli Paylaşım Özelliğini Resmi Olarak Denemeye Başladı

Netflix geçtiğimiz haftalarda 3 aylık kazanç raporlarını açıkladığı bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda açıklanan sayılara bakıldığında ise maalesef ki, Netflix’in 10 yıl aradan sonra kullanıcı kaybettiği açıklandı.

Bu sıkıntılı durumun ardından şirket yöneticileri yeni abonelik sistemi geleceğini ve şifre paylaşımının kaldırılacağını açıklamıştı. Görünen o ki açıklanan özellik beklenenden daha önce bizlerle buluşacak. Peru’da başlayan testlerdeyse bazı kullanıcıların ciddi sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Bu sorunlardan en ciddi olanı ise Netflix’in ek ücretler konusunda kullanıcılarına bilgi vermemesi.

Netflix’in Yeni Özelliği Kaos Yarattı

Rest of World tarafından açıklanan bilgilere göre, Netflix‘in bu özelliği test etmeye başladığı Peru’dan istediği verimi alamadı. Şirketin yöneticileri oldukça büyük hayal kırıklığı yaşadı. Şirket çok fazla hazırlık yapmadan yeni özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılara yeni ücretlendirme hakkında hiçbir şekilde bilgi verilmedi, bazı kullanıcılar ise hiçbir ek ücret ödemeden platformu eskisi gibi kullanmaya devam etti..

Kullanıcılar tarafından toplanan geri bildirimlere bakıldığında, bazı kullanıcılar her ay yeni hesap açarak deneme sürümü kullanmaya bazı kullanıcılar ise bilgilendirme yapılmadığını öne sürerek şifre paylaşmaya devam etti.

Peru’da denenen özellik büyük kaos yarattı. Netflix diğer ülkelerde de şifre paylaşım özelliğini kaldırmadan önce ne gibi değişiklikler yapacak hepberaber göreceğiz.

Kaynak; The Verge

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...