Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Sinema Haberleri

Netflix, Farklı Evlerden Giriş Yaptığınızda Ek Ücret İsteyecek!!

Netflix, hala daha dünyanın en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip. Ancak bu invan sizleri kandırmasın. Neden mi? Netflix’te işler pekte yolunda gitmiyor. Platform 10 yılın ardından ilk kez abone kaybı yaşadığını geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıklamıştı.

Yaşanan abone kayıplarından sonra ise Netflix, bazı radikal kararlar almaya başladı. Bunlardan en dikkat çekenleri reklamlı abonelik seçeneği ve ücretli şifre paylaşım özellikleri. Şu ana kadar ücretli şifre paylaşım özelliği kullanıcılar tarafından pek beğenilmese de, reklamlarda Microsoft ve servislerinin yer alması oldukça olumlu karşılandı.

Netflix, Konumuza Göre Sizden Ek Ücret Talep Edecek

Ücretli şifre paylaşım özelliği geçtiğimiz aylarda bazı bölgelerde resmi olarak test edilmeye başlandı. Ancak kullanıcılardan gelen olumsuz tepkilerin akabinde, platform bu özelliği revize etme kararı aldı. Bloomberg tarafından kaleme alınan habere göre, Netflix hesabına farklı bir konumdan erişmek isteyen kullanıcılar, 3 dolar karşılığında ek ‘ev’ satın almak zorunda olacak. Kulağa oldukça garip geliyor değil mi?

Netflix‘e gelecek olan bu ev satın alma özelliği, aynı hesaba 2 hafta ve daha fazla süre boyunca farklı konumda kullanılması durumunda zorunlu olacak. Ancak ben mobil cihazlarımdan kullanıyorum ve süreki farkı lokasyonlarda izliyorum diyenlerdenseniz platform sizleri de unutmadı. Netflix’i telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar benzeri taşınabilir cihazlardan kullandığınız sürece bu özellik sizlere zorunlu olmayacak.

Şu an için hala daha bu özelliğin çokta sağlıklı çalışmadığı aşikar. Sizce Netflix nerede hata yapıyor?

Kaynak; Bloomberg

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

1 Yorum

1 yorum

  1. CANER

    Tem 19, 2022 at 20:52

    Hadi len ordan! Milleti iyice soyuyor. Ona vereceğim para ile hem hepsiburada premium (blu tv) hem youtube premium, hem amazon prime, hem de disney + kullanıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...