Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

iOS 17 Hakkında Bazı Bilgiler Sızdırıldı

Apple, geçtiğimiz yılın Haziran ayında tanıtılan ve iPhone 14 ailesiyle birlikte sonbaharda piyasaya sürülen iOS 16’nın en son sürümü olan iOS 16.3’ü kullanıma sunmuştu. Bu yıl iOS 17, iPhone 15 serisiyle birlikte büyük ihtimalle eylül ayında çıkacak ve bugün sızdırılan yeni bir rapor şimdiden bize yeni sürüm hakkında bir kaç bilgi veriyor.

 Tasarımsal Anlamda Çok Büyük Bir Değişiklik Yok

Sızdırılan bilgilere göre Apple, yeni iOS sürümünde tasarımsal anlamda çok büyük bir revizyona gitmeyecek. Bunun yerine yeni sürümde optimizasyona ve verimliliğe odaklanılacak. Ek olarak Apple’ın Reality Pro AR/VR kulaklığını yeni sürüme entegre etmek için birkaç eklenti getirilecek. Bu amaçla, iOS 17’de AR/VR kulaklık için yeni, özel bir uygulama yer alacak. Bunun, Watch uygulamasına benzer bir konsept olacağı, ancak “önemli ölçüde daha fazla özelliğe” sahip olacağı iddia ediliyor.

Bununla birlikte yeni sürümde yerel uygulamaların tasarımlarında iyileştirmelere gidileceği söyleniyor. Müzik uygulamasının içinde gezinme ile ilgili bazı değişiklikler göreceği bildiriliyor. Posta uygulaması “biraz” basitleştirilecek ve nasıl yapılacağı bize söylenmese de Hatırlatıcılar ve Dosyalar iyileştirilecek. Görünüşe göre, Fitness ve Cüzdan uygulamalarında da küçük değişiklikler bekleniyor.

Sızdırılan bir diğer iOS 17 bilgisi ise tanıtılacak yeni iPhone 15 modelleri hakkında bilgi veriyor. İddialara göre gelecek dört iPhone modelinin hepsinde bir USB-C bağlantı noktası olacak, ancak yalnızca ikisi muhtemelen Pro ve Pro Max olmak üzere USB 3.2 hızlarını destekleyecek. Pro olmayan diğer modeller ise, şu anda Lightning ile elde ettiklerine benzer hızlarda takılıp kalacak.

Son olarak “daha gelişmiş” görüntü işleme yazılımı ile gelmesi beklenen iOS 17’nin 2023 yılının Eylül aylarında iPhone 15 serisiyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta olduğu gibi bu hafta da oyunseverlere muhteşem bir sürprizle geldi. Bu haftanın gözdesi 140 TL değerindeki “Deliver Us Mars” adlı...

Teknoloji Haberleri

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Matrix GeForce RTX™ 4090 modeliyle mevcut ekran kartları arasında kutudan çıkar çıkmaz en yüksek saat hızı performansını sunarak...

Telefon Haberleri

Samsung’un yeni orta segment akıllı telefonu Galaxy A35’in özellikleri sızdırıldı. Cihaz, damla çentik tasarımını bırakarak delikli tasarımı benimseyecek. Ayrıca 120hz yenileme hızına sahip 6.6...

Oyun Haberleri

GTA 5’in çıkışının üzerinden tam 10 yıl geçti ve Rockstar Games‘in GTA 6’yı tanıtmasına sayılı günler kaldı. Gelişmeler heyecanla beklenirken, Rockstar Games’in oyuncuları heyecanlandırmak...