Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

iOS 17 Hakkında Bazı Bilgiler Sızdırıldı

Apple, geçtiğimiz yılın Haziran ayında tanıtılan ve iPhone 14 ailesiyle birlikte sonbaharda piyasaya sürülen iOS 16’nın en son sürümü olan iOS 16.3’ü kullanıma sunmuştu. Bu yıl iOS 17, iPhone 15 serisiyle birlikte büyük ihtimalle eylül ayında çıkacak ve bugün sızdırılan yeni bir rapor şimdiden bize yeni sürüm hakkında bir kaç bilgi veriyor.

 Tasarımsal Anlamda Çok Büyük Bir Değişiklik Yok

Sızdırılan bilgilere göre Apple, yeni iOS sürümünde tasarımsal anlamda çok büyük bir revizyona gitmeyecek. Bunun yerine yeni sürümde optimizasyona ve verimliliğe odaklanılacak. Ek olarak Apple’ın Reality Pro AR/VR kulaklığını yeni sürüme entegre etmek için birkaç eklenti getirilecek. Bu amaçla, iOS 17’de AR/VR kulaklık için yeni, özel bir uygulama yer alacak. Bunun, Watch uygulamasına benzer bir konsept olacağı, ancak “önemli ölçüde daha fazla özelliğe” sahip olacağı iddia ediliyor.

Bununla birlikte yeni sürümde yerel uygulamaların tasarımlarında iyileştirmelere gidileceği söyleniyor. Müzik uygulamasının içinde gezinme ile ilgili bazı değişiklikler göreceği bildiriliyor. Posta uygulaması “biraz” basitleştirilecek ve nasıl yapılacağı bize söylenmese de Hatırlatıcılar ve Dosyalar iyileştirilecek. Görünüşe göre, Fitness ve Cüzdan uygulamalarında da küçük değişiklikler bekleniyor.

Sızdırılan bir diğer iOS 17 bilgisi ise tanıtılacak yeni iPhone 15 modelleri hakkında bilgi veriyor. İddialara göre gelecek dört iPhone modelinin hepsinde bir USB-C bağlantı noktası olacak, ancak yalnızca ikisi muhtemelen Pro ve Pro Max olmak üzere USB 3.2 hızlarını destekleyecek. Pro olmayan diğer modeller ise, şu anda Lightning ile elde ettiklerine benzer hızlarda takılıp kalacak.

Son olarak “daha gelişmiş” görüntü işleme yazılımı ile gelmesi beklenen iOS 17’nin 2023 yılının Eylül aylarında iPhone 15 serisiyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...