Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

iOS 16.3 Final Sürümü Yayınlandı

Apple’ın iPhone’lar için geliştirdiği işletim sistemi İOS 16.3’ün ve iPad’ler için geliştirdiği iPadOS 16.3’ün final sürümü yayınlandı. Birçok görsel yeniliği ve cihaz desteği getiren bu sürümlerin ayrıntılarına bir göz atalım.

 Yeni Duvar Kağıtları, Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları ve Daha Fazlası

Apple nihayet iOS 16.3 ve iPadOS 16.3’ün final sürümünü yayınladı. Mütevazı sayıda değişiklik içeren bu sürüm çok fazla yenilik getirmemesine rağmen iPhone ve iPad’inizin güzel bir şekilde çalışmasını sağlamak için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Peki, tam olarak yeni olan nedir? İşte özelliklerin tam listesi:

iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 İle Gelen Değişiklikler

 • Yeni Unity duvar kağıdı, Siyahların Tarihi Ayı’nı kutlamak için Siyahların tarihini ve kültürünü onurlandırıyor.
 • Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, kullanıcıların yeni cihazlarda iki faktörlü kimlik doğrulama oturum açma sürecinin bir parçası olarak fiziksel bir güvenlik anahtarı gerektirerek hesaplarının güvenliğini güçlendirmelerine olanak tanıyor.
 • HomePod (2. nesil) desteği.
 • Acil SOS aramaları, yanlışlıkla acil durum aramalarını önlemek için artık yan düğmeyi yukarı veya aşağı ses düğmesiyle basılı tutmayı ve ardından serbest bırakmayı gerektiriyor.
 • Apple Pencil veya Apple Pencil ile bazı çizim darbelerinin oluşturulduğu Serbest Biçimde bir sorunu düzeltir parmak paylaşılan panolarda görünmeyebilir.
 • Duvar kağıdının Kilit Ekranında siyah görünmesi sorununu giderir.
 • iPhone 14 Pro Max uyandırılırken geçici olarak yatay çizgilerin görünmesine neden
  olan bir sorunu düzeltir.
 • Ana Kilit Ekranı parçacığının Ana uygulama durumunu doğru şekilde göstermemesine neden olan bir sorunu düzeltir.
 • Siri’nin müzik isteklerine düzgün yanıt vermeyebileceği bir sorunu.
  giderir – Sorunları çözer CarPlay’deki Siri isteklerinin doğru anlaşılmayabileceği yerler.

Bunun dışında, bu güncellemenin bazı hata düzeltmeleri ve performansla ilgili iyileştirmeler içerdiğini hatırlatmakta fayda var. Özellikle daha eski bir iPhone ve iPad’iniz varsa veya hızlı pil boşalması gibi bir sorun yaşıyorsanız, bu güncellemeyi kurmanızı tavsiye edebiliriz. Umarız bu güncelleme, varsa bunun gibi sorunları ve daha fazlasını çözecektir.

https://twitter.com/durreadan01/status/1616002680723316737

Son olarak güncellemeyi indirmeniz için tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gitmek ve ardından İndir ve Yükle’ye dokunmak. Devam etmeden önce pil ömrünün %50 veya daha fazla olduğundan emin olun, aksi takdirde iOS ve iPadOS hiçbir şey yüklemenize izin vermez.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, platform oyunu tutkunlarının sevdiği Super Meat Boy serisinin son oyunu olan Super Meat Boy Forever‘ı ücretsiz olarak sunuyor! Bu eşsiz platform oyunu,...

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Sinema Haberleri

Ülkemizin en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip olan Blu TV, sürekli olarak kendisini güncel tutması yerli içeriklerinin sayısını gün geçtikçe...

Oyun İndirimleri

Microsoft‘un organize ettiği Xbox Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği, bu hafta sonu da Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core aboneleri için üç...