Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

İOS 16.2 İle Gelecek Özellikler Belli Oldu

Apple geçtiğimiz günlerde İOS 16.1 sürümünü yayınladıktan sonra bir sonraki sürüm olan 16.2’nin beta sürecine başladı. Aralık ayında yayınlanması beklenen bu sürümle birlikte bir kaç önemli özellik geliyor. Gelin bu özelliklerin neler sunduğuna bir göz atalım.

Kilit Ekranı için Uyku Widget’ı 

iOS 16.2, Kilit Ekranı için kullanıcıların yatakta geçirdikleri süreyi takip etmelerine olanak tanıyan yeni bir uyku widget’ı getirecek. İkinci pencere öğesi, bilgileri, uykunuzun kalitesiyle ilgili diğer ayrıntılarla birlikte bir çubuk grafikte gösterecektir. Son olarak, daha büyük pencere öğesi, yatakta geçirdiğiniz zamanla birlikte görsel bir temsil gösterecektir.

Spor Oyunları için Canlı Aktiviteler Entegrasyonu

iOS 16.2, iPhone’un TV uygulaması için belirli spor oyunları için Canlı Etkinlikleri entegre edecek. Oyunları doğrudan Kilit Ekranınızda gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz. Ayrıca, iPhone 14 Pro’nuz varsa, Canlı Aktiviteler Dynamic Island’da da görünecektir.

iPhone ve iPad için Free Form Uygulamasi

Apple, WWDC 2022 etkinliğinde, kullanıcıların aileleri, arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla tek bir panoda işbirliği yapmalarına olanak tanıyan yeni bir Free Form uygulamasını duyurdu. Çizim yapma, metin yazma, resim, video ekleme ve çok daha fazlasını yapma seçeneğiniz var. Bu noktada, Freeform uygulaması geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu ancak Aralık ayında tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

iPad’de Harici Ekran Desteği

Apple, iOS 16.2’nin yanı sıra, belirli iPad modellerinde harici ekran desteğiyle iPadOS 16.2’yi potansiyel olarak piyasaya sürecek. iPad kullanıcılarının tabletlerini harici bir ekrana bağlamalarına ve çoklu görev için Stage Manager’ı kullanmalarına olanak tanıyacak.

Son olarak bu yeni özellikleri kullanıma sunacak ve şuanda beta aşamasında olan İOS 16.2’nin önümüzdeki Aralık ayının ortalarında yayınlanması bekleniyor. Yeni sürüm hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız buradaki Apple Geliştirici web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...