Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

İOS 16.2 İle Gelecek Özellikler Belli Oldu

Apple geçtiğimiz günlerde İOS 16.1 sürümünü yayınladıktan sonra bir sonraki sürüm olan 16.2’nin beta sürecine başladı. Aralık ayında yayınlanması beklenen bu sürümle birlikte bir kaç önemli özellik geliyor. Gelin bu özelliklerin neler sunduğuna bir göz atalım.

Kilit Ekranı için Uyku Widget’ı 

iOS 16.2, Kilit Ekranı için kullanıcıların yatakta geçirdikleri süreyi takip etmelerine olanak tanıyan yeni bir uyku widget’ı getirecek. İkinci pencere öğesi, bilgileri, uykunuzun kalitesiyle ilgili diğer ayrıntılarla birlikte bir çubuk grafikte gösterecektir. Son olarak, daha büyük pencere öğesi, yatakta geçirdiğiniz zamanla birlikte görsel bir temsil gösterecektir.

Spor Oyunları için Canlı Aktiviteler Entegrasyonu

iOS 16.2, iPhone’un TV uygulaması için belirli spor oyunları için Canlı Etkinlikleri entegre edecek. Oyunları doğrudan Kilit Ekranınızda gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz. Ayrıca, iPhone 14 Pro’nuz varsa, Canlı Aktiviteler Dynamic Island’da da görünecektir.

iPhone ve iPad için Free Form Uygulamasi

Apple, WWDC 2022 etkinliğinde, kullanıcıların aileleri, arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla tek bir panoda işbirliği yapmalarına olanak tanıyan yeni bir Free Form uygulamasını duyurdu. Çizim yapma, metin yazma, resim, video ekleme ve çok daha fazlasını yapma seçeneğiniz var. Bu noktada, Freeform uygulaması geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu ancak Aralık ayında tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

iPad’de Harici Ekran Desteği

Apple, iOS 16.2’nin yanı sıra, belirli iPad modellerinde harici ekran desteğiyle iPadOS 16.2’yi potansiyel olarak piyasaya sürecek. iPad kullanıcılarının tabletlerini harici bir ekrana bağlamalarına ve çoklu görev için Stage Manager’ı kullanmalarına olanak tanıyacak.

Son olarak bu yeni özellikleri kullanıma sunacak ve şuanda beta aşamasında olan İOS 16.2’nin önümüzdeki Aralık ayının ortalarında yayınlanması bekleniyor. Yeni sürüm hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız buradaki Apple Geliştirici web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...