Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

İlk Türk Süper Kahraman Evreni T World Cinematic Universe’den Yeni Detaylar Geldi

Süper kahraman evreni denildiği zaman ilk olarak aklınza Marvel Sinematik Evreni, DC Sinematik Evreni ve son zamanlarda popülerliği giderek artan The Boys Evreni geliyordur. Oldukça uzun zamandır bu evrenlerin yapımlarını izliyoruz. Ancak, sizlere bu durumu tersine döndürecek bir yerli süper kahraman evreni geliyor desem tepkiniz ne olurdu.

Yerli prodüksiyon şirketi T World Entertainment, uzun zamandır T World Cinematic Universe adını verdiği yerli süper kahraman evreni üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Her ne kadar ülkemizde bu türe ilişkin bazı denemeler olmuş olsada hiç birisi beklenen ilgiyi ve alakayı görmeyi başaramadı.

Altay Dizisinin Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

T World Cinematic Universe adı verilen yerli süper kahraman evrenin ilk yapımı Altay olacak. Çekimlerine geçtiğimiz Temmuz ayında başlanan yapımdan çok fazla yeni bilgi gelmedi. Güvenili haber kaynağı Deadline tarafından kaleme alınan habere göre Altay‘ın oyuncu kadrosu belli oldu.

Altay dizisi kendisini kanıtlamayı başaran birçok yerli oyuncuya yer verecek. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şu şekilde; Abdullah Cersel, Alper Saldıran, Aslı Sümen, Batuhan Bayar, Begüm Birgören, Beste Kökdemir, Cem Özer, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Elif Doğan, Fırat Doğruloğlu, Hakan Ummak, Hasan Yalnızoğlu, Muhammet Uzuner, Süreyya Güzel, Toprak Sergen ve Türker Fırat.

Altay dizisinin yönetmeni seçimi ise oldukça yerinde olmuş. Marvel’ın Agents of S.H.I.E.L.D. dizisi, Prison Break ve Lost gibi yapımların da yönetmenkoltuğunda oturan Bobby Roth, Altay dizisinin de yönetmen koltuğunda yer alacak.

Altay Dizisi Nerede İzleyiciyle Buluşacak?

T World Cinematic Universe adı verilen yerli süper kahraman evrenin ilk yapımı Altay, 4 sezon 26 bölümden oluşacak. Ayrıca T World Cinematic Universe‘de geçecek olan ilk dizide Altay dahil 6 süper kahraman ve 4 düşman izleyiciyle buluşturulacak.

Altay dizisinin yayın tarihi için hala daha net bir tarih verilmemiş olsa da, 2023 yılında TRT Dijital ismi verilen yerli dijital içerik platformu üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Kaynak; Deadline

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

1 Yorum

1 yorum

  1. RANTAN

    Ara 11, 2022 at 16:15

    ya çizgi romanı da çıksın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....