Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Galaxy S23 Serisi Uydu İletişim Desteği İle Gelebilir

Apple’ın iPhone 14 için uydu üzerinden Acil SOS özelliğini resmi olarak başlatmasıyla birlikte , uydu iletişim desteği getiren bir sonraki şirket Galaxy S23 serisi için Samsung oldu. Buradaki tek fark, gelecek yıl Galaxy S23 serisi daha fazla özellik görebilecek olmamız.

Samsung Daha Gelişmiş Bir Uydu Bağlantısı Sunabilir

Apple’ın Globalstar ile ortaklığı Gibi, Samsung’un Iridium Communications ile birlikte çalışarak Galaxy S23 kullanıcılarına daha fazla özellik getireceği iddia ediliyor. Apple, iPhone 14 serisinde kullanılan uydu bağlantısı için sıfırdan bir uydu sistemi kurmak yerine Globalstar şirketi ile bir ortaklık kurarak şirketin mevcut uydularını kendi servisine yöneltti. Twitter kullanıcısı Alvin’e göre Samsung benzer bir yol ile, 66 aktif uydu işleten ABD merkezli bir şirket olan Iridium Communications ile yaptığı iş birliğiyle Galaxy S23 ailesine aynı düzeyde iletişim getirmeyi planlıyor.

Apple’ın aksine Samsung’un ortaklık kurduğu şirketin uydularının daha yeni bir sistem kullandığı ve sadece metin mesajı göndermek yerine hem ses hem veri iletimi yapabildiği iddia ediliyor. Şu anda, tüm iPhone 14 modelleri uydularla yalnızca, büyük mesafe nedeniyle gönderilmesi birkaç saniye süren özel metinler aracılığıyla iletişim kurabiliyor. Samsung, sesle etkinleştirilen uydu iletişimini tüm Galaxy S23 modellerine getirmenin bir yolunu bulabilirse Apple’a karşı büyük bir koz elde edebilir.

 

Küresel olarak satılacak tüm Galaxy S23 modellerinin , muhtemelen uydu iletişimi için “kutudan çıktığı gibi” destek sağlayan entegre bir Snapdragon X70 5G modeme sahip Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2ye sahip olduğu söyleniyor. Şuan ki iPhone 14 modellerinde Qualcomm’un Snapdragon X65 modemi bulunuyor ve bu, Apple için Globalstar’ın uyduları arasında kısa mesaj desteği sağlamada kritik bir bileşendir. Daha hızlı bir 5G modeme sahip Galaxy S23’ün iletişim güvenilirliğinde de Apple’a karşı bir avantaj elde etmesi mümkün olabilir.

Son olarak 2023 yılının Şubat ayında çıkması beklenen Galaxy S23 serisi hakkında daha fazla bilgiye buradaki haberlerimizden ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...