Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Etkileyici Grafikleriyle Yeni Stalker 2: Heart of Chornobyl Oynanış Fragmanı Yayınlandı

GSC Game World, yaklaşmakta olan yeni STALKER oyunu için bir fragman yayınladı. Neredeyse on yıl sonra gelen devam oyunu ilk olarak 2010’da duyurulsa da daha sonra iptal edildi ve 2018’de yeniden duyuruldu. O zamandan beri oyun birkaç sefer daha gecikme yaşayan oyunun şuan ki ilerlemesi iyi gidiyor gibi görünüyor. Stalker 2: Heart of Chornobyl’in bugünkü fragmanında oynanış hakkında daha fazla bilgi yer alıyor.

Stalker 2: Heart of Chornobyl Oynanış Fragmanı

Yeni fragman bize yaklaşan başlığa daha derin bir bakış sunuyor. Stalker 2, öncekilerden farklı bir yaklaşım benimseyecek ve tamamen açık dünya deneyimini tercih edecek. Önceki oyunlar devasa dünyalara sahipken, oyundaki belirli etkinlikler sırasında haritanın yalnızca belirli bölümlerine erişebiliyordunuz. Heart of Chornobyl ile bu durum değişiyor. 64 kilometrekarelik devasa bir haritaya sahip olan oyunun klasik hayatta kalma oyunlarının yanı sıra bir hikayeye de yer vermesi bekleniyor. Yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyun Hakkında

Stalker 2: Heart of Chornobyl’in Nisan 2022’de çıkması gerekiyordu, ancak oyun ilk olarak Aralık 2022’ye ve sonunda 2023’e ertelendi. Ukraynalı bir geliştirici olan GSC’nin, Ukrayna’da devam eden savaş yüzünden işleri daha da zorlaştırdığı için gecikmeler yaşadığı biliniyor. Ayrıca, Stalker 2, ilk olarak Unreal Engine 4’te inşa edilmişti, ancak şimdi Unreal Engine 5’e taşındı. Bununda yaşanan gecikmelerde payı olduğunu söyleyebiliriz.

“Yalnız takipçi rolünü üstlenin ve farklı açılardan kıyamet sonrası bir atmosfer ortaya çıkaran çeşitli ortamlarda 64 km²’lik bir radyoaktif bölgede fotogerçekçi, kusursuz bir açık dünyayı keşfedin. Son derece dallara ayrılan destansı bir hikayede yollarınızı seçerken kaderinizi belirlemek için Bölge’de ilerleyin.”

Stalker 2 resmi sitesi

Ukraynalı geliştirici oyun için henüz net bir tarih açıklamasa da oyunun Steam sayfasına göre Aralık 2023’te çıkması bekleniyor. Şuanda Steam Ve Epic Games üzerinden ön sipariş verilebilen oyunun konsol versiyonunun ise sadece Xbox Series X|S için olması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...