Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dead İsland 2’nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Geçtiğimiz aylarda çıkış tarihi ertelenerek 28 Nisan 2023’e alınan Dead İsland 2 bir süredir sessizliğini korumaya devam ediyordu. Yeni yayınlanan bu fragman ile birlikte bu sessizlik bozulmuş oldu.

Yaklaşık 4 dakika uzunluğundaki  “Welcome to Hell-A” başlıklı fragman dövüş, zombiler ve hikaye dahil olmak üzere oyunun çeşitli yönlerini sergiliyor. Oyun içi Los Angeles’ın görselleriyle plajların ve sokakların birebir tasvir edilmesini gösteren fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 Dead İsland 2 Özellikleri

Oyun fragmanları, oyuncuların zorlu Los Angeles şehrinde oyunda neler bekleyebileceklerinin çoğunu gösterdi. Anlatıcı tarafından “akıllı olanlar, aptallar, kısa olanlar ve büyük olanlar” olarak tanımlanan çok çeşitli zombiler gösterildi.

Ayrıca acımasız dövüş, zombi öldürmeyi özüne kadar gösterdiği için yıldızlardan biriydi. Fragman, oyunun acımasızlığından geri durmadı. Yüz parçalama, uçuşan uzuvlar ve dilimleme gibi her türden kan gösteriyordu.

Dövüş sistemi, Dying Light serisine benzeyen, silah ve yakın dövüş tabanlı dövüş arasında bir karışım içeriyordu. Ancak Dead Island 2’de vurgu daha çok silahlara yapılmış gibi görünüyor. Bunlar, Saldırı Tüfeklerinden Tabancalara ve Tabancalara kadar uzanıyordu. Oyuncular ayrıca belirli ekler ekleyerek yakın dövüş silahlarını değiştirebilirler. Bunlar, genel istatistiklere elektrik çarpması veya yangın hasarı ekleyebilir.

Bir zombi modu da vitrinin öne çıkan özelliklerinden biriydi. Oyuncular, virüs bulaştıklarında yaratıklar olarak oynayabilecekler. Dead Island 2’ye beklenmedik bir ekleme, yalnızca Xbox ve PC oyuncularına sunulan Alexa entegrasyonuydu. Bununla oyuncular, bir zombinin dikkatini çekmek veya bir silah donatmak gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için Alexa cihazlarına komut verebilirler. Ayrıca çelik bir kitap, Season Pass, Venice Beach haritası ve daha fazlasını içeren “HELL-A Limited Edition” da gösterildi.

Dead Island 2, 28 Nisan 2023’te PC’de Epic Games Store aracılığıyla, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S üzerinden piyasaya sürülecek.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...