Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dead İsland 2’nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Geçtiğimiz aylarda çıkış tarihi ertelenerek 28 Nisan 2023’e alınan Dead İsland 2 bir süredir sessizliğini korumaya devam ediyordu. Yeni yayınlanan bu fragman ile birlikte bu sessizlik bozulmuş oldu.

Yaklaşık 4 dakika uzunluğundaki  “Welcome to Hell-A” başlıklı fragman dövüş, zombiler ve hikaye dahil olmak üzere oyunun çeşitli yönlerini sergiliyor. Oyun içi Los Angeles’ın görselleriyle plajların ve sokakların birebir tasvir edilmesini gösteren fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 Dead İsland 2 Özellikleri

Oyun fragmanları, oyuncuların zorlu Los Angeles şehrinde oyunda neler bekleyebileceklerinin çoğunu gösterdi. Anlatıcı tarafından “akıllı olanlar, aptallar, kısa olanlar ve büyük olanlar” olarak tanımlanan çok çeşitli zombiler gösterildi.

Ayrıca acımasız dövüş, zombi öldürmeyi özüne kadar gösterdiği için yıldızlardan biriydi. Fragman, oyunun acımasızlığından geri durmadı. Yüz parçalama, uçuşan uzuvlar ve dilimleme gibi her türden kan gösteriyordu.

Dövüş sistemi, Dying Light serisine benzeyen, silah ve yakın dövüş tabanlı dövüş arasında bir karışım içeriyordu. Ancak Dead Island 2’de vurgu daha çok silahlara yapılmış gibi görünüyor. Bunlar, Saldırı Tüfeklerinden Tabancalara ve Tabancalara kadar uzanıyordu. Oyuncular ayrıca belirli ekler ekleyerek yakın dövüş silahlarını değiştirebilirler. Bunlar, genel istatistiklere elektrik çarpması veya yangın hasarı ekleyebilir.

Bir zombi modu da vitrinin öne çıkan özelliklerinden biriydi. Oyuncular, virüs bulaştıklarında yaratıklar olarak oynayabilecekler. Dead Island 2’ye beklenmedik bir ekleme, yalnızca Xbox ve PC oyuncularına sunulan Alexa entegrasyonuydu. Bununla oyuncular, bir zombinin dikkatini çekmek veya bir silah donatmak gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için Alexa cihazlarına komut verebilirler. Ayrıca çelik bir kitap, Season Pass, Venice Beach haritası ve daha fazlasını içeren “HELL-A Limited Edition” da gösterildi.

Dead Island 2, 28 Nisan 2023’te PC’de Epic Games Store aracılığıyla, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S üzerinden piyasaya sürülecek.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...