Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dead Island 2, 28 Nisan 2023’e Ertelendi

En son Ağustos ayındaki Gamescom gecesine özel bir fragman yayınladıktan sonra adeta sessizliğe bürünen Dead Island 2’nin çıkış tarihini 28 Nisan 2023’e ertelendiği duyuruldu.

Dead Island 2’nin başlangıçta 2014’ten 2015’e çıkması gerekiyordu. Ancak birçok gecikme yaşadı ve hatta geliştiricilerini kaybetti. Daha sonra oyunun hâlâ geliştirilme aşamasında olduğu ve 2023’te piyasaya sürüleceği garanti edildi. Fakat şimdi başka bir gecikmeyle karşı karşıya kaldı, ama bu son olacak gibi görünüyor.

Daha önce duyurulan çıkış tarihi 3 Şubat 2023 idi ki bu da zaten oyunlarla dolu bir ay. Ancak şimdi 12 haftalık gecikme ile birlikte Dead Island 2’nin 28 Nisan 2023’te lansmanının yapılması planlanıyor. Stüdyo, önemli bir şey olmadığını, sadece oyunu yayınlamadan önce cilalamak istediklerini iddia ediyor. Stüdyonun resmi açıklaması ise şöyle:

“Dead Island 2’yi  ertelemenin ironisi  bizde kaybolmadı ve şüphesiz biz de sizin kadar hayal kırıklığına uğradık. Gecikme sadece 12 kısa hafta ve geliştirme şu anda son düzlükte; piyasaya sürmekten gurur duyduğumuz bir oyunu çıkarabileceğimizden emin olmak için ihtiyacımız olan zamanı harcayacağız. Yıllardır bekleyenleriniz adına, orada bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Ayrıca, oynanışın bir kısmıyla birlikte yeni bir fragman, 6 Aralık’ta Twitch’teki bir Dead Island 2 tanıtım akışı aracılığıyla gösterilecek. İlk oyunun 2011’de çıktığını düşünecek olursak serinin ikinci oyunun zamanı gelmiş olabilir. Ancak bir oyunu Cyberpunk 2077 örneğindeki gibi tamamlamadan çıkarmak oyuncuların daha çok sitem etmesine neden olabilir.

Son olarak Dead Island 2’nin yeni tarihle birlikte 28 Nisan 2023’te PC (Epic Games Store aracılığıyla), Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve Stadia’ya çıkıyor.

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...