Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Uzun Versiyonuyla Yeniden İzleyiciyle Buluşacak

Sinema dünyasının kült haline gelmiş ve unutulmayan yapımlarından birisi de şüphesiz ki J.R.R. Tolkien‘in eserlerinden uyarlanan The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) film serisi. 2000’li yılların başında üçleme ile seyircinin karşısına çıkan yapımların, geçtiğimiz aylarda tüm hakları Embracer Group tarafından satın alındı.

Ancak, geçtiğimiz haftalarda hayranları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav, J.R.R. Tolkien‘in eserlerinin yayın haklarını satın alan Embracer Group ile daha fazla uyarlama için el sıkıştıklarını geçtiğimiz haftalarda resmen duyurdu.

Efsane Film Yeniden Vizyonda!!

Peter Jackson‘a emanet edilen yeni The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) filmleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor olsa da, efsane üçlemenin son filmi olan The Lord of the Rings: Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü), 94 milyon dolarlık bütçesiyle 1.1 milyar dolar gişe hasılatı ederek ayrıca 11 dalda Oscar ödülü alarak tarihe damgasını vurmuştu.

İzleyiciyle buluşmasının ardından yıllar geçen bu efsane yapım, “Director’s Cut (Yönetmenin Sürümü)” versiyonu ile tekrardan vizyona girmeye hazırlanıyor. Orijinal süresi 2 saat 58 dakika olan film, kesilmiş dakikaların da dahil edildiği yönetmen versiyonu sayesinde 4 saat 11 dakikalık yeni bir sürümle tekrar izleyiciyle buluşacak.

Daha öncesinde Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Yönetmenin Sürümü, orijinal filmin vizyon tarihinden bir yıl sonra DVD’lerde izleyiciyle buluşturulmuştu. Yapım, 13 Nisan tarihinde ABD ve Kanada’da izleyiciyle buluşacak. Ülkemizde ise vizyona girip girmeyeceği henüz resmi olarak açıklanmadı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Ubisoft, bu yılki Ubisoft Forward etkinliğinde, merakla beklenen Assassin’s Creed Shadows için kapsamlı bir oynanış fragmanı sundu. Bu genişletilmiş gösterim, oyunun detaylarına dair birçok...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....