Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Uzun Versiyonuyla Yeniden İzleyiciyle Buluşacak

Sinema dünyasının kült haline gelmiş ve unutulmayan yapımlarından birisi de şüphesiz ki J.R.R. Tolkien‘in eserlerinden uyarlanan The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) film serisi. 2000’li yılların başında üçleme ile seyircinin karşısına çıkan yapımların, geçtiğimiz aylarda tüm hakları Embracer Group tarafından satın alındı.

Ancak, geçtiğimiz haftalarda hayranları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav, J.R.R. Tolkien‘in eserlerinin yayın haklarını satın alan Embracer Group ile daha fazla uyarlama için el sıkıştıklarını geçtiğimiz haftalarda resmen duyurdu.

Efsane Film Yeniden Vizyonda!!

Peter Jackson‘a emanet edilen yeni The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) filmleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor olsa da, efsane üçlemenin son filmi olan The Lord of the Rings: Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü), 94 milyon dolarlık bütçesiyle 1.1 milyar dolar gişe hasılatı ederek ayrıca 11 dalda Oscar ödülü alarak tarihe damgasını vurmuştu.

İzleyiciyle buluşmasının ardından yıllar geçen bu efsane yapım, “Director’s Cut (Yönetmenin Sürümü)” versiyonu ile tekrardan vizyona girmeye hazırlanıyor. Orijinal süresi 2 saat 58 dakika olan film, kesilmiş dakikaların da dahil edildiği yönetmen versiyonu sayesinde 4 saat 11 dakikalık yeni bir sürümle tekrar izleyiciyle buluşacak.

Daha öncesinde Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Yönetmenin Sürümü, orijinal filmin vizyon tarihinden bir yıl sonra DVD’lerde izleyiciyle buluşturulmuştu. Yapım, 13 Nisan tarihinde ABD ve Kanada’da izleyiciyle buluşacak. Ülkemizde ise vizyona girip girmeyeceği henüz resmi olarak açıklanmadı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...