Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Xbox
Xbox

Oyun Haberleri

Yeni Xbox Konsol Güncellemesi Bugün Yayımlanıyor!

Xbox Series X ve Series S için yeni bir konsol güncellemesi, oyuncuların deneyimlemesi için sisteme eklenen yeni özelliklerle bugün kullanıma sunuluyor.

Bugünden itibaren aylık Xbox güncellemesi, Xbox Series X/S konsolları için kullanıma sunuluyor. Güncelleme, hayranların talep ettiği bir özellik de dahil olmak üzere mevcut nesil Xbox konsollarına yeni özellikler ve Xbox mobil uygulaması ve Xbox denetleyicisi ürün yazılımına yönelik sistem güncellemeleri getiriyor.

Bu güncelleme, Eylül ayındaki büyük Xbox konsol güncellemesinden tam olarak bir ay sonra geliyor. Geçen ay Xbox, “Oyunlarım ve uygulamalarım” penceresine tam bir kitaplık görünümü getirdi, konsol sahiplerinin oyunları ve uygulamaları için depolama konumları seçmesine izin verdi ve sesli grup sohbetlerinde gelişmiş gürültü bastırma sağladı.

Xbox

Xbox Series X/S kullanıcıları için çok talep edilen “başlangıç ​​seslerini kapat” seçeneği bu ayki güncelleme ile karşınızda. Bu özelliği açıp kapatmak için sistem ayarlarına gidin ve sistemin ses seviyesi ve ses çıkış menüsünün ek seçenekler sayfasına gidin. Ekranın sağ tarafında, Güç ve Başlangıç ​​sütununun altında, konsol güncellemesi tamamlandığında yeni sessiz seçeneği orada olacak.

Ek olarak, kullanıcılar Xbox konsolunun güç modu yapılandırmalarını beğenilerine göre değiştirmek için yeni seçenekler görecekler. Güç seçenekleri menüsünde, kullanıcılar konsol her kapandığında konsolu kapatabilir veya uyku moduna alabilirler. Ayrıca, seçeneklerde artık her seçeneğin konsol için ne yaptığını açıklayan açıklayıcı metinler mevcut.

Xbox kullanıcıları, başlatma seslerini açmanın veya kapatmanın yanı sıra artık HDMI Tüketici Elektroniği Kontrolü’nden (HDMI-CEC) yararlanabilir. Bu nispeten yeni özellik, TV’leri HDMI-CEC’yi destekliyorsa, kullanıcıların Xbox kılavuzunda TV seslerini ayarlamalarına olanak tanır. Bunu yapmak için, kılavuzu yukarı çekmek için Xbox düğmesine basın, ses ve müzik seçin; TV sesini kapatmak ve değiştirmek için düğmeler olacaktır. Sonuç olarak, kullanıcılar TV’nin uzaktan kumandasına ulaşmalarına gerek kalmadan Xbox’larında Apple Music çalma listelerini çalabilir veya titreştirebilirler.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...