Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Xbox
Xbox

Oyun Haberleri

Yeni Xbox Konsol Güncellemesi Bugün Yayımlanıyor!

Xbox Series X ve Series S için yeni bir konsol güncellemesi, oyuncuların deneyimlemesi için sisteme eklenen yeni özelliklerle bugün kullanıma sunuluyor.

Bugünden itibaren aylık Xbox güncellemesi, Xbox Series X/S konsolları için kullanıma sunuluyor. Güncelleme, hayranların talep ettiği bir özellik de dahil olmak üzere mevcut nesil Xbox konsollarına yeni özellikler ve Xbox mobil uygulaması ve Xbox denetleyicisi ürün yazılımına yönelik sistem güncellemeleri getiriyor.

Bu güncelleme, Eylül ayındaki büyük Xbox konsol güncellemesinden tam olarak bir ay sonra geliyor. Geçen ay Xbox, “Oyunlarım ve uygulamalarım” penceresine tam bir kitaplık görünümü getirdi, konsol sahiplerinin oyunları ve uygulamaları için depolama konumları seçmesine izin verdi ve sesli grup sohbetlerinde gelişmiş gürültü bastırma sağladı.

Xbox

Xbox Series X/S kullanıcıları için çok talep edilen “başlangıç ​​seslerini kapat” seçeneği bu ayki güncelleme ile karşınızda. Bu özelliği açıp kapatmak için sistem ayarlarına gidin ve sistemin ses seviyesi ve ses çıkış menüsünün ek seçenekler sayfasına gidin. Ekranın sağ tarafında, Güç ve Başlangıç ​​sütununun altında, konsol güncellemesi tamamlandığında yeni sessiz seçeneği orada olacak.

Ek olarak, kullanıcılar Xbox konsolunun güç modu yapılandırmalarını beğenilerine göre değiştirmek için yeni seçenekler görecekler. Güç seçenekleri menüsünde, kullanıcılar konsol her kapandığında konsolu kapatabilir veya uyku moduna alabilirler. Ayrıca, seçeneklerde artık her seçeneğin konsol için ne yaptığını açıklayan açıklayıcı metinler mevcut.

Xbox kullanıcıları, başlatma seslerini açmanın veya kapatmanın yanı sıra artık HDMI Tüketici Elektroniği Kontrolü’nden (HDMI-CEC) yararlanabilir. Bu nispeten yeni özellik, TV’leri HDMI-CEC’yi destekliyorsa, kullanıcıların Xbox kılavuzunda TV seslerini ayarlamalarına olanak tanır. Bunu yapmak için, kılavuzu yukarı çekmek için Xbox düğmesine basın, ses ve müzik seçin; TV sesini kapatmak ve değiştirmek için düğmeler olacaktır. Sonuç olarak, kullanıcılar TV’nin uzaktan kumandasına ulaşmalarına gerek kalmadan Xbox’larında Apple Music çalma listelerini çalabilir veya titreştirebilirler.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...