Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

the witcher
the witcher

Oyun Haberleri

Yeni Nesil The Witcher 3 Güncellemesinin Ayrıntıları Paylaşıldı

CD Project Red stüdyosu tarafından 2015 yılında çıkarılan The Witcher 3’e Aralık ayı itibariyle yeni bir güncelleme yayınlanacak. Geçtiğimiz gün ise yayınlanacak bu güncellemenin ayrıntıları bir fragman ile paylaşıldı. Yeni nesil oyunlarda gördüğümüz birçok özelliği oyuna getiren güncellemenin ayrıntılarına bir göz atalım.

The Witcher 3 Yeni Nesil Güncellemesi

The Witcher 3’e gelen yeni nesil güncelleme ile yeni bir görünüme kavuşan oyuna yeni grafik iyileştirmeleri yeni dokular ve daha fazlası ekleniyor. Oyunun yeni görünümünü aşağıda yayınlanan resmi fragmanla izleyebilir ve güncelleme ile gelecek yeni özellikleri okuyabilirsiniz.

İyileştirilmiş Grafikler ve Performans

The Witcher 3, ilk olarak 2015’te çıkmasına rağmen aradan geçen 7 yıllık zaman diliminde hala güncelliğini koruyor. CDPR, elden geçirilen dokularla oyunun daha iyi görünmesini sağladı. Güncelleme ayrıca elden geçirilmiş yapraklar ve iyileştirilmiş dokular içeriyor. Çim, su ve genel olarak tüm çevre iyileştirildi. PC versiyonuna grafikler için yeni bir ultra plus modu eklendi, ancak bunun için güçlü bir PC gerekecek gibi duruyor.

Ayrıca The Witcher 3’e ışın izleme eklenmesiyle gölgeler, yansımalar ve ışıklandırma daha net bir görünüme kavuşuyor. Ray-tracing ile birlikte Nvidia’nın DLSS ve AMD’nin FSR 2.0 desteği de geliyor. Bu nedenle, desteklenen bir donanıma sahipseniz, kaliteden çok fazla ödün vermeden ayarları yükseltebilir ve iyi bir kare hızını koruyabilirsiniz.

Konsol sürümüne gelince, güncelleme hem kalite hem de performans modlarını içerecek. Xbox Series X ve PlayStation 5, oyunu 30 FPS’de ışın izleme ile çalıştırabilir. 60 FPS’yi alırken performans moduna geçmeniz gerekecek. Xbox Series S ayrıca 60 FPS’ye sahiptir, ancak elbette birinci sınıf konsollardan daha düşük kalitededir. Ayrıca FSR 2.0 konsollarda da desteklenecek. PS5 kullanıcıları için Dual Sense kontrolcüsü ile de entegrasyonlar yapılmış durumda.

Oynanış ve HUD Değişiklikleri

Artık parmak çubuğunuzla Geralt’ın yürüyüş stilini değiştirebilirsiniz. Yani, joystick ile oynarken biraz iterseniz Geralt yürüyecek ve sonuna kadar itmek onu koşturacak. Artık daha hızlı koşmak için iki seçeneğiniz var. Bunu eski oyundaki gibi yapabilir ve ‘X’e basabilir veya joystick’e de basabilirsiniz. Bu, menüden değiştirilebilir. Bir diğer büyük fark da Geralt’ın işaretleri. Hızlı işaretleri kullanabilirsiniz, böylece işaretler menüsünü açıp oyunu yavaşlatmak yerine hareket halindeyken işaretleri değiştirebilirsiniz. Bu, menüde de devre dışı bırakılabilir.

Şuanki The Witcher oyununda ara sahneler duraklatılamıyordu. Artık yeni nesil güncelleme ile ara sahneleri duraklatabilirsiniz. HUD’da birçok değişiklik yapıldı. Artık mini haritayı tamamen kaldırabilir ve temiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

The Witcher 3

Altyazıların boyutunun değiştirilmesi de orijinal oyunda olmayan ancak güncellemeyle eklenen bir özellikti. Haritada da bazı değişiklikler yapıldı. Görevlerin haritada rastgele bir ‘?’ ile gösterilmesiyle ilgili bir sorununuz varsa, artık bunu tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bazı görevlerdeki hatalar da kaldırıldı.

Fotoğraf Modu

Yeni nesil güncelleme sonunda The Witcher 3’e fotoğraf modu ekliyor. Ekran görüntüsü almak için geçici çözümler olsa da, özel fotoğraf modunun sunduğu şeyi sunamadılar. Fotoğraf modu aracılığıyla açıları, yüz ifadelerini ve diğer pek çok şeyi değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, güncellemeden sonra yolumuza çıkan oyundan birçok ekran görüntüsü bekliyoruz.

Çapraz İlerleme

Çapraz ilerlemeye sahip olmak her zaman iyidir. Diyelim ki oyunu bir konsolda oynadınız ve artık bir PC’niz var, sunuculara giriş yaptığınızda tüm verileriniz yeni cihaza aktarılacak ve ilerlemenize devam edebilirsiniz. Çapraz ilerleme platformlarda çalışacak.

Yeni Netflix Witcher İçeriği

Netflix The Witcher serisinden yeni içerikler de oyuna ekleniyor. Spoiler vermemek için açıklanmayan yeni bir görev olacak. Ayrıca Geralt’ın Netflix zırhı ve diziden Jaskier veya Dandelion’un kostümü de eklenecek.

Son olarak CDPR temsilcileri, güncelleme yayınlanmadan önce yama notları aracılığıyla daha fazlasının açıklanacağını belirtti. Güncelleme 14 Aralık 2022’de yayınlanacak ve PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’de oyuna zaten sahip olanlar için ücretsiz olarak sunulacak.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...