Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Yeni Boyutlarıyla OLED Ekranlı iPad Pro Modelleri Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın mini LED ekrana sahip 14.1 inçlik bir iPad Pro modelini piyasaya sürme planlarından vazgeçtiğine dair bir takım sızıntılar yapılmıştı. Bu iddiaları haklı çıkaracak bir sızıntı da Apple’ın 2024 yılı için OLED ekranlı 11.1 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri geliştirdiğini bizlere haber ediyor.

Apple, 2024 için 11.1 inç ve 13 inç OLED iPad Pro Modelleri Geliştiriyor

Daha önce Apple’ın 2024 için planlanan yeni OLED ‌iPad Pro‌ modelleri geliştirildiği sızdırılmıştı, ancak güncellenmiş 11.1 ve 13 inç ekran boyutlarını ilk kez duyuyoruz. OLED ‌iPad Pro‌ modelleri için planlanan daha büyük 11.1 ve 13 inç ekran boyutlarıyla, cihazın boyutunda genel bir değişiklik yerine inceltilmiş çerçeveler görebiliriz.

Şu anda Apple, geleneksel LCD ekranlı 12,9 inç mini LED “iPad Pro” ve 11 inç “iPad Pro” satıyor, çünkü mini LED ekranlar üst düzey “iPad Pro” modeli için kullanılmaya devam ediyor. Apple, gelecekteki iPad modelleri için OLED panellerle ilerlemeyi planlıyorsa, iki model arasındaki ekran kaliteleri arasındaki fark kapatılacak.

 

Benzer ekranların yanı sıra Apple iki iPad Pro modelinde de M2 çipini kullanmayı tercih edebilir. Bu da iki iPad Pro modelinde de hem CPU hem de GPU tarafında hatırı sayılır performans iyileştirmeleri göreceğimiz anlamına geliyor. Eğer sızıntılar doğruysa Apple, 2024 yılıyla birlikte iki ‌iPad Pro‌ modeli arasındaki özellik eşitliğine tekrar geri dönebilir. 

Son olarak Apple, bu yılın Ekim ayında iPad Pro modellerini güncellediği için şirketin 2024 yılına kadar başka bir model çıkarmayacağı tahmin ediliyor.

 

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...