Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Xiaomi 13 Serisi Ve MIUI 14 Arayüzü 1 Aralıkta Tanıtılacak

Xiaomi nihayet yaklaşmakta olan Xiaomi 13 serisi telefonlarının lansman tarihini onayladı. Etkinliğinin 1 Aralık Perşembe günü Türkiye saatiyle 14:00’da yapılması planlanıyor. Etkinlikte Xiaomi 13 ve 13 Pro telefonların yanı sıra MIUI 14’ün de duyurulacağını belirtmekte fayda var.

Xiaomi 13 Serisi, MIUI 14 ve Yeni Ürünler

Xiaomi patronu Lei Jun, Xiaomi 13 serisinin üstte ve yanlarda 1,61 mm kalınlığında çerçevelere sahip düz bir OLED ekran ile geleceğini onayladı. Ayrıca telefon 71,5 mm genişliğinde olacak ve bu da tek elle tutmayı oldukça kolaylaştıracak.

Telefon serisinin tasarım kısmından donanım kısmına geçersek amiral gemilerinin kalbinde Snapdragon 8 Gen 2 bulunacak. Bu güçlü işlemciye ise 8Gb ve 12Gb Ram’ler eşlik ediyor. Xiaomi 13 serisinin pro versiyonunda ise Sony’nin 50 megapiksellik üçlü kamera kurulumunun yanı sıra 120 Hz yenileme hızına sahip, 2K çözünürlük sunan LTPO Oled ekran görmeyi bekliyoruz. Ayrıca tüm Xiaomi 13 serisi telefonların IP68 su ve toz geçirmez sertifikasına sahip olacağı belirtiliyor.

Ayrıca tüm Xiaomi 13 serisi telefonların IP68 su ve toz geçirmez olacağına dair. Yni telefonlar ile gelecek MIUI 14 arayüzünün özellikleri hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak Xiaomi yöneticisi Jin Fan, MIUI 14 ile kullanıcılara en akıcı ve en hafif mobil arayüzü sunmak istediklerini belirterek güncelleme ile yapılan değişiklikleri şimdilik gizli tuttu.

Ek olarak Xiaomi, Perşembe günkü lansman etkinliğinde Watch S2 akıllı saati ve Xiaomi Buds 4 TWS kulaklığının yanı sıra ilk masaüstü bilgisayarını, yeni bir Wi-Fi yönlendiricisini ve bir projektörü de piyasaya süreceğini doğruladı. Son olarak 1 Aralık Perşembe günü Türkiye saatiyle 14:00’da başlayacak lansmanda sizlerle daha çok bilgiyi paylaşıyor olacağız. 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...