Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy Hatası Nasıl Çözülür?

Windows PowerShell dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows’un geliştiricisi Microsoft’tan Windows için cmd alternatifi olarak geliştirilen yeni nesil bir komut satırı uygulamasıdır. Windows PowerShell‘in en büyük avantajlarından birisi de cmd’ye göre daha fazla işlev sağlamasıdır.

Windows PowerShell ne kadar yeni nesil bir komut satırı uygulaması olsa da zaman zaman teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu rehberimizde bu teknik sorunlardan birisi olan Set-ExecutionPolicy hatasını ele alacağız ve “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatası nasıl çözülür?“, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözüm yöntemlerini” anlatacağız.

Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Kullanıcı Kısıtlamalarını Kaldırmak
 • Kayıt Defterinden Kaldırmak

Kullanıcı Kısıtlamalarını Kaldırmak

 1. Windows + X” kombinasyonunu tuşlayın ve açılan menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğini seçin.
 2. Açılan PowerShell penceresine “” yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. MachinePolicy, UserPolicy, CurrentUser ve LocalMachine şeklinde 4 seçenek belirecek.
 4. Komut istemine “Set-ExecutionPolicy “RemoteSigned” -Scope Process -Confirm:$false” yazın ve Enter tuşuna basın.
 5. Ardından “Set-ExecutionPolicy “RemoteSigned” -Scope CurrentUser -Confirm:$false” komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.
 6. Yukarıda bahsettiğimiz MachinePolicy, UserPolicy, CurrentUser ve LocalMachine şeklindeki 4 seçenekten karşısında “Unrestricted” yazanları ikinci yazdığınız komutun “CurrentUser” kısmıyla değiştirerek yazın.

Kayıt Defterinden Kaldırmak

 1. Başlat menüsüne “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden soldaki paneli kullanarak veya yukarıdaki dizin bölümüne yazarak “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\PowerShell” dizinine gidin.
 3. Sağdaki boş alanda bulunan “ExecutionPolicy” kaydını silin.

Bu rehberimizde sizler için “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatası nasıl çözülür?“, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve  “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözüm yöntemlerini” anlattık. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Oyun Haberleri

Nvidia’nın bulut oyunculuk platformu olan GeForce Now hizmeti ilk çıktığı zamandan beri devamlı olarak güncelleme alıyor ve kendisini geliştirmeye devam ediyor. En önemli güncellemeler...

Oyun İndirimleri

Steam platformu yıllardır oyun severlerin bir numaralı adresi oldu diyebiliriz. Çok geniş oyun kütüphanesiyle birlikte neredeyse bulamayacağınız oyun kalmadı diyebiliriz. Diğer güzel yanlarından biri...

Teknoloji Haberleri

Intel’in yeni 12. nesil işlemcileri piyasaya sürüleli aslında biraz zaman geçti. Fakat toplamda 6 adet işlemci tanıtıldı, bunlar ise “K” serisi çarpan kilidi açık...