Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy Hatası Nasıl Çözülür?

Windows PowerShell dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows’un geliştiricisi Microsoft’tan Windows için cmd alternatifi olarak geliştirilen yeni nesil bir komut satırı uygulamasıdır. Windows PowerShell‘in en büyük avantajlarından birisi de cmd’ye göre daha fazla işlev sağlamasıdır.

Windows PowerShell ne kadar yeni nesil bir komut satırı uygulaması olsa da zaman zaman teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu rehberimizde bu teknik sorunlardan birisi olan Set-ExecutionPolicy hatasını ele alacağız ve “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatası nasıl çözülür?“, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözüm yöntemlerini” anlatacağız.

Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Kullanıcı Kısıtlamalarını Kaldırmak
 • Kayıt Defterinden Kaldırmak

Kullanıcı Kısıtlamalarını Kaldırmak

 1. Windows + X” kombinasyonunu tuşlayın ve açılan menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğini seçin.
 2. Açılan PowerShell penceresine “” yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. MachinePolicy, UserPolicy, CurrentUser ve LocalMachine şeklinde 4 seçenek belirecek.
 4. Komut istemine “Set-ExecutionPolicy “RemoteSigned” -Scope Process -Confirm:$false” yazın ve Enter tuşuna basın.
 5. Ardından “Set-ExecutionPolicy “RemoteSigned” -Scope CurrentUser -Confirm:$false” komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.
 6. Yukarıda bahsettiğimiz MachinePolicy, UserPolicy, CurrentUser ve LocalMachine şeklindeki 4 seçenekten karşısında “Unrestricted” yazanları ikinci yazdığınız komutun “CurrentUser” kısmıyla değiştirerek yazın.

Kayıt Defterinden Kaldırmak

 1. Başlat menüsüne “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden soldaki paneli kullanarak veya yukarıdaki dizin bölümüne yazarak “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\PowerShell” dizinine gidin.
 3. Sağdaki boş alanda bulunan “ExecutionPolicy” kaydını silin.

Bu rehberimizde sizler için “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatası nasıl çözülür?“, “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve  “Windows PowerShell Set-ExecutionPolicy hatasının çözüm yöntemlerini” anlattık. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...