Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows 10 0x80070052 Dizin veya Dosya Oluşturulamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Windows’ta 0x80070052 hata kodlu dizin veya dosya oluşturulamıyor hatasına genellikle dosyaları bir USB bellek veya harici HDD’ye aktarırken karşılaşılıyor.

Bu rehberimizde sizler için “0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatası nasıl çözülür?“, “Windows 0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows 10 0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows 0x80070052 Dizin veya Dosya Oluşturulamıyor Hatasının Çözüm Yöntemleri

  • Yeni Klasör Oluşturmak
  • Sürücüyü FAT32 Olarak Biçimlendirmek
  • Sürücü Hata Denetleme Kullanmak

Yeni Klasör Oluşturmak

Kullanıcıların çoğu “dizin veya dosya oluşturulamıyor” hatasını çözmek için hata alınan dosyayı kök dizine kopyalamak yerine yeni bir klasör oluşturup klasörün içine atarak sorunu ortadan kaldırmayı başarıyor. Yalnızca USB veya harici HDD’nizin içine girin ve sağ tıklayıp yeni bir klasör oluşturun. Ardından dosyayı oluşturduğunuz klasörün içerisine aktarın.

Sürücüyü FAT32 Olarak Biçimlendirmek

Dikkat! Önemli dosyalarınızı yedekleyin. Sürücüyü FAT32 olarak biçimlendirmek sürücünün içerisindeki tüm dosyaları siler.

FAT16 gibi eski bir dosya sistemiyle biçimlendirilmiş USB veya harici HDD kullanıyorsanız 128’den fazla klasör oluşturamama veya maksimum 2GB dosya boyutu gibi engellere takılıyor olabilirsiniz. FAT32 gibi yeni bir dosya sistemi kullanarak bu sınırları kaldırabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Sürücü Hata Denetleme Kullanmak

  1. Bu bilgisayar” penceresini açın.
  2. Hata aldığınız sürücüye sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
  3. Özellikler penceresinin üstünde bulunan panelden “Araçlar” sekmesine tıklayın.
  4. Ardından “Hata denetimi” seçeneğinin altında bulunan “Denetle” butonuna basın.
  5. Açılan pencereden “Sürücüyü tara” seçeneğini seçin.

Bu rehberimizde sizler için “0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatası nasıl çözülür?“, “Windows 0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows 10 0x80070052 dizin veya dosya oluşturulamıyor hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...