Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

WhatsApp tarafından geçen ay duyurulan mesaj tepkileri özelliği şimdi tüm kullanıcılara sunuluyor. Özellik, tıpkı Facebook’un tepkilerinin işleyişine benzer şekilde çalışıyor. Bir WhatsApp mesajına uzun süre basarsanız, tepki vermek istediğiniz emojiyi artık seçebiliyorsunuz. Lakin şu anda bu özellik sadece 6 emoji ile sınırlı durumda.

Şu anlık 6 Emoji Destekleniyor

Şu anda, Facebook’da kullanılan 6 emojiyi kullanabiliyorsunuz. Ancak yakın zamanda emoji desteğinin genişlemesi de bekleniyor.

Mesaj tepkileri özelliği, WhatsApp’ın en son sürümünde bazı kullanıcılar için zaten mevcut, ancak global olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaşması yaklaşık bir veya iki hafta sürecek gibi duruyor.

Mesajlara emojilerle tepki vermenin yanı sıra, WhatsApp dosya aktarım boyutunu 100 MB’den 2 GB’a çıkardığı için WhatsApp kullanıcıları artık daha büyük dosyaları da paylaşabiliyor.

Ayrıca, WhatsApp bir grup sohbetinde izin verilen maksimum katılımcı sayısını iki katına çıkardı (256 kişiden 512 kişiye). Ancak WhatsApp, bir gruba 512 kişi eklemenin yavaş yavaş kullanıma sunulacağını söylüyor, bu nedenle bir WhatsApp grubuna 256’dan fazla üye eklemeden önce biraz beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...