Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

WhatsApp tarafından geçen ay duyurulan mesaj tepkileri özelliği şimdi tüm kullanıcılara sunuluyor. Özellik, tıpkı Facebook’un tepkilerinin işleyişine benzer şekilde çalışıyor. Bir WhatsApp mesajına uzun süre basarsanız, tepki vermek istediğiniz emojiyi artık seçebiliyorsunuz. Lakin şu anda bu özellik sadece 6 emoji ile sınırlı durumda.

Şu anlık 6 Emoji Destekleniyor

Şu anda, Facebook’da kullanılan 6 emojiyi kullanabiliyorsunuz. Ancak yakın zamanda emoji desteğinin genişlemesi de bekleniyor.

Mesaj tepkileri özelliği, WhatsApp’ın en son sürümünde bazı kullanıcılar için zaten mevcut, ancak global olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaşması yaklaşık bir veya iki hafta sürecek gibi duruyor.

Mesajlara emojilerle tepki vermenin yanı sıra, WhatsApp dosya aktarım boyutunu 100 MB’den 2 GB’a çıkardığı için WhatsApp kullanıcıları artık daha büyük dosyaları da paylaşabiliyor.

Ayrıca, WhatsApp bir grup sohbetinde izin verilen maksimum katılımcı sayısını iki katına çıkardı (256 kişiden 512 kişiye). Ancak WhatsApp, bir gruba 512 kişi eklemenin yavaş yavaş kullanıma sunulacağını söylüyor, bu nedenle bir WhatsApp grubuna 256’dan fazla üye eklemeden önce biraz beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...