Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

WhatsApp, 2 iPhone Modelini Destek Listesinden Çıkarıyor

WhatsApp uzun bir zamandan sonra birkaç iOS cihazına destek vermeyi durduruyor, çünkü şirket artık bu yılın ilerleyen dönemlerinden itibaren iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone’larla çalışmayacak. Peki WhatsApp bundan sonra hangi cihazlarda çalışmayacak?

WhatsApp, Ekim Ayına Kadar Süre Verdi

WABetaInfo isimli yayına göre, şirket şimdi iOS 10 veya iOS 11 çalıştıran iPhone kullanıcılarını, 24 Ekim 2022’den sonra WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için iPhone’larını yenilemeleri ya da mevcut cihazlarını en son sürüme güncellemeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Günümüzde hangi cihazların iOS 10 ve iOS 11 çalıştırdığından endişe ediyorsanız, listeye dahil olan iki model ise şunlar:

  • iPhone 5
  • iPhone 5c

Bunu akılda tutarak, bu iPhone’lara sahip kullanıcılar ya da güncel modellerinde bu sürümü çalıştıran kullanıcılar, Ekim ayından itibaren WhatsApp’ı kullanamayacaklar. İOS 12 çalıştıran bir iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s’ye sahip olanların ise şimdilik desteği devam ediyor, onların şimdilik endişelenmelerine gerek yok.

WhatsApp Yardım Merkezi’nde şirket, iPhone kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya devam etmek için iOS 12 veya daha yenisini çalıştırmaları gerektiğini zaten belirtiyor. Örneğin, Android kullanıcılarının 4.2 Jelly Bean veya daha yenisine ihtiyacı vardır.

WhatsApp nihayet bu telefonlar için desteği bırakacak olsa da, Apple’ın iOS 16’yı duyurması gereken WWDC 2022’den sadece birkaç hafta uzaktayız. Söylentilere bakacak olursak, 2024 yılına kadar WhatsApp’ın iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve orijinal iPhone SE ile çalışmayı bırakacağını söylüyor.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...