Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Motorlu Taşıtlar

Volkswagen Golf GTI EV Modelleri Geliyor

Alman otomobil devi Volkswagen, popüler ve ikonik hale gelmiş 2. model olarak kabul edilen Golf GTI’n EV hallerini çıkaracağını duyurdu. Volkswagen yönetiminden olan Schäfer tarafından daha fazlası da açıklandı.

Volkswagen Golf GTI EV Modelleri Geliyor

Volkswagen’in binek otomobiller bölümü CEO’su Thomas Schäfer, İngiliz Autocar mecmuasına röportaj verdi ve bazı mühim bilgiler paylaştı.

Autocar’a konuşan Schäfer yeni Golf GTI modeli hakkında bazı kesin bilgiler verdi. Bunlardan Golf adıyla çıkmaya devam edeceği gibi Volkswagen hayranlarını sevindiren birtakım bilgiler var. Açıklaması ise tam olarak şöyle:

VW ve ID ile bir bağlantı var ve (ID markasını) iptal etmeye gerek yok. İkonik marka isimlerimiz var. Golf ve GTI. Onların ölmesine ve kayıp gitmesine izin vermek çılgınlık olur. Kimlik mantığına bağlı kalacağız ama ikonik modeller bir isim taşıyacak.

Volkswagen’in sadece elektrikli modeller serisi ID’yi biliyoruz fakat bu açıklamaya bakılırsa yeni Golf’ün ID adı taşıyacağı söylenebilir. Yeni modelin MK9 serisi için olacağını hatırlatalım. Şu anki olan Golf’ler MK8 oluyor. CEO Schäfer’dan Golf GTI modeline dair başka bir açıklama yok. Çünkü bazı firmalar stratejilerini direkt açıklamak yerine sır olarak kalmasını tercih eder. Gelecekte hakkında daha fazla malumat elde etmiş olacağız.

 

 

Kaynak:

https://www.thedrive.com/news/next-gen-vw-golf-and-gti-will-keep-names-but-become-evs

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....