Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

VCT 2022 2. Aşama – Challengers EMEA 4. Hafta Özeti

Onları FunPlus Phoenix, Team Liquid ve Acend yakından takip ediyor ki Acend ona şampiyonluk tacını kazandıran yeteneklerini 2. Aşama’da gözler önüne sermeyi başardı.

A Grubu: Acend, Fnatic ve FunPlus Phoenix Önde Gidiyor

2. Aşama’nın tamamında sadece tek raunt bırakan Fnatic, tıpkı kendisinden beklendiği gibi 4. haftayı da 2 – 0’lık sonuçla kapattı. DACH: Evolution galibi FOKUS, Nikita ‘Derke’ Sirmitev’in Chamber’ı için adeta bir hedef tahtası görevi gördü ve Fransız ajanın yetenekleri karşısında dağıldı.

FPX de haftayı 2 – 0’la sonlandırdı, OG LDN UTD’ı Bind ve Haven’da rahatlıkla ezdi. FPX’in katliamına karşı ayakta duramayan İngiliz ekibi, EMEA devinden güçlükle tek raunt alabildi ve sıralamanın en dibine kadar düştü.

Son olarak Acend de çekişmeli bir serinin ardından G2 Esports’u alt ederek bu haftayı yüzünde bir gülümsemeyle kapatmayı başardı. Berlin samurayları maçı son ana kadar bırakmadılarsa da Mehmet Yağız ‘cNed’ İpek’i zapt etmekte çok zorlandılar ve cNed dünyanın en iyi VALORANT oyuncularından biri olduğunu bir kez daha ispatladı.

A Grubu

 • Fnatic:  4-0
 • Acend: 3-1
 • FunPlus Phoenix: 3-1
 • G2 Esports: 1-3
 • OG LDN UTD: 1-3
 • FOKUS: 0-4

B Grubu: GUILD Zirvede

B Grubu’nda GUILD, temsilcimiz BBL’i zorlu bir serinin sonucunda alt etti ve grubu domine etmeyi sürdürüyor. Ekip her ne kadar seriyi kayıpsız atlattıysa da BBL kesinlikle kolay lokma olmadığını gösterdi.

Ancak bu hafta bütün gözler Berlin International Gaming’in üzerindeydi ve VALORANT’ın en iyi ekiplerinden birini, M3C’yi alt etmeyi başardı. Eski Masters galibini silip süpüren Karel ‘Twisten’ Ašenbrener’ın inanılmaz oyunları, onun ne kadar dikkatle takip edilmesi gereken bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Liquid de rekabette bir adım öne gelmeyi başardı ve NAVI’ye karşı aldığı galibiyetle ikinci sıraya yerleşti. Son sıraya düşen ekibe karşı bir raunt bıraktıysa da Adil ‘ScreaM’ Benrlitom patlattığı kafalarla ve üstünü çizdiği isimlerle tarzını konuşturdu ve neden bu kadar korkulan bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

B Grubu

 • GUILD: 4-0
 • Team Liquid: 3-1
 • M3C: 2-2
 • BBL: 1-3
 • Berlin International Gaming: 1-3
 • Natus Vincere: 1-3


Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Sinema Haberleri

Ülkemizde en çok aboneye sahip dijital içerik platformu unvanına sahip Netflix, yeni yerli yapımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Netflix yerli yapımlar konusunda kalitesini...