Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

VCT 2022 2. Aşama – Challengers EMEA 4. Hafta Özeti

Onları FunPlus Phoenix, Team Liquid ve Acend yakından takip ediyor ki Acend ona şampiyonluk tacını kazandıran yeteneklerini 2. Aşama’da gözler önüne sermeyi başardı.

A Grubu: Acend, Fnatic ve FunPlus Phoenix Önde Gidiyor

2. Aşama’nın tamamında sadece tek raunt bırakan Fnatic, tıpkı kendisinden beklendiği gibi 4. haftayı da 2 – 0’lık sonuçla kapattı. DACH: Evolution galibi FOKUS, Nikita ‘Derke’ Sirmitev’in Chamber’ı için adeta bir hedef tahtası görevi gördü ve Fransız ajanın yetenekleri karşısında dağıldı.

FPX de haftayı 2 – 0’la sonlandırdı, OG LDN UTD’ı Bind ve Haven’da rahatlıkla ezdi. FPX’in katliamına karşı ayakta duramayan İngiliz ekibi, EMEA devinden güçlükle tek raunt alabildi ve sıralamanın en dibine kadar düştü.

Son olarak Acend de çekişmeli bir serinin ardından G2 Esports’u alt ederek bu haftayı yüzünde bir gülümsemeyle kapatmayı başardı. Berlin samurayları maçı son ana kadar bırakmadılarsa da Mehmet Yağız ‘cNed’ İpek’i zapt etmekte çok zorlandılar ve cNed dünyanın en iyi VALORANT oyuncularından biri olduğunu bir kez daha ispatladı.

A Grubu

 • Fnatic:  4-0
 • Acend: 3-1
 • FunPlus Phoenix: 3-1
 • G2 Esports: 1-3
 • OG LDN UTD: 1-3
 • FOKUS: 0-4

B Grubu: GUILD Zirvede

B Grubu’nda GUILD, temsilcimiz BBL’i zorlu bir serinin sonucunda alt etti ve grubu domine etmeyi sürdürüyor. Ekip her ne kadar seriyi kayıpsız atlattıysa da BBL kesinlikle kolay lokma olmadığını gösterdi.

Ancak bu hafta bütün gözler Berlin International Gaming’in üzerindeydi ve VALORANT’ın en iyi ekiplerinden birini, M3C’yi alt etmeyi başardı. Eski Masters galibini silip süpüren Karel ‘Twisten’ Ašenbrener’ın inanılmaz oyunları, onun ne kadar dikkatle takip edilmesi gereken bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Liquid de rekabette bir adım öne gelmeyi başardı ve NAVI’ye karşı aldığı galibiyetle ikinci sıraya yerleşti. Son sıraya düşen ekibe karşı bir raunt bıraktıysa da Adil ‘ScreaM’ Benrlitom patlattığı kafalarla ve üstünü çizdiği isimlerle tarzını konuşturdu ve neden bu kadar korkulan bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

B Grubu

 • GUILD: 4-0
 • Team Liquid: 3-1
 • M3C: 2-2
 • BBL: 1-3
 • Berlin International Gaming: 1-3
 • Natus Vincere: 1-3


Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistemleri gerçekten seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız İncehesap Fornax toplama oyuncu bilgisayarı da bu tanıma bir hayli uyuyor. Fakat bu sistemi özel kılan...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, özellikle son zamanlarda çok fazla ekran kartı üretimi yapmaya başladı. Haliyle ortada şu an çok fazla model bulunuyor ve durum bazen kafa karışıklıklarına...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Aralık ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Rehber

Discord platformu kısa süre içerisinde büyük başarılara imza attı diyebiliriz. Çok büyük topluluklar artık sohbet için Discord’u tercih ediyor. Haliyle günümüzde çok popüler bir...