Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

V Rising, Büyük Performans Artışı ile DLSS/FSR 2.0 Modunu Aldı!

Birkaç gün önce, Praydog ve PureDark/暗暗十分 tarafından geliştirilen Resident Evil 2 DLSS/FSR 2.0/XeSS için birçok pozitif geri bildirim gelmişti ancak bu oyun için yükseltme teknolojileri ekleyen ilk mod olmadığı ortaya çıktı, çünkü PureDark’ın beş gün önce yayımlamış olduğu bu mod halihazırda kullanılıyor.

V Rising Modu için PerfMod, DLSS/FSR2’nin herhangi bir yeni nesil yükseltme desteği (yani, mevcut FSR 2.0 desteği vb.) olmadan kullanılabiliyor.

V Rising

Oyunun mevcut FSR 1.0 desteğinden farklı olarak, yükseltmek için derin öğrenmeyi kullanmanın yanı sıra DLSS/FSR2, oyunun derinlik arabelleği, hareket vektörleri vb. gibi gerçek zamanlı bilgilerini kullanır, böylece yükseltme sonuçlarının güvenilir ve doğru olması sağlanır.

PureDark, V Rising modunun yüksek çözünürlükte önemli bir performans artışı sağlayabileceğini belirtti. Test uzmanı Slafs’a göre, bir AMD Radeon RX 6700XT grafik kartı, Kalite ön ayarıyla bile 4K’da performansta anlamlı bir artış elde ediyor.

V Rising Performansı İse Şu Şekilde Gözlemleniyor:

  • Yerel: 46 FPS
  • Kalite: 70 FPS (yerel üzerinden +%52,1)
  • Dengeli: 82 FPS (yerel üzerinden +%78,2)
  • Performans: 101 FPS (yerel üzerinden +119.5%)
  • Ultra Performans: 115 FPS (yerel üzerinden +%150)

Komutlar aracılığıyla veya doğrudan yapılandırma dosyasında çeşitli ayarlarda (netlik dahil) ince ayar yapabilirsiniz. PureDark, bu V Rising modunu kullanırken AA’yı devre dışı bırakmanız gerektiğini belirtiyor. Ayrıca hayranlar tarafından Patreon aracılığıyla desteklenirse diğer oyunlar için de benzer modlar oluşturabileceğini söyledi.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

AMD tarafının hediye oyun kampanyaları 2023 yılında da aktif olarak devam ediyor. Ryzen 7000 serisi işlemci alımlarına hediye veren AMD aynı zamanda Ryzen 5000...