Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Skull And Bones
Skull And Bones

Oyun Haberleri

Ubisoft; Skull and Bones’u Tekrar Erteliyor, 3 Duyurulmamış Oyunu da İptal Ediyor!

Ubisoft, geçtiğimiz saatlerde oyuncuları ve yatırımcıları üzecek bir haber yayımladı, Skull and Bones için bir başka erteleme ve ekstra olarak başka bir proje turu ortaya koyuyor. Yayımcı dört oyunu iptal ederken (Splinter Cell VR, Ghost Recon Frontline ve diğer iki oyun) yaklaşık altı ay önce, Ubisoft şimdi üç oyununu daha iptal etti. Ar-Ge’nin bu oyunlardan ve diğer gelecek prim oyunlarından değer kaybının €500 milyon civarında olduğu tahmin edilmekte.

Skull and Bones ise 9 Mart’ta piyasaya sürülmeyecek. Oyuncular bunun yerine betada oynama şansına sahip olacaklar, ancak tam sürüm 2023-24 mali yılının başlarına kadar çıkış yapmayacak.

Ubisoft yöneticileri açıklamalarında, makroekonomik engeller ( dahil olmak üzere zorlu piyasa durumlarından ) ve Mario + Rabbids: Umut Kıvılcımları ve Just Dance 2023, 2022-23 net rezervasyonlarının yıllık bazda %10 azalması beklenirken, şirketin daha önce yıllık bazda %10 oranında bir artış beklemesi bekleniyor. Bununla birlikte, şirket güçlü bilançosunu € 1,5 milyar nakit ve nakit eşdeğeri olarak yinelemekte.

Ubisoft’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Yves Guillemot yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ubisoft

Son performansımızdan açıkça hayal kırıklığına uğradık. Tüketici harcamalarını etkileyen kötüleşen ekonomik koşullar bağlamında, endüstri mega markalara ve sonsuz canlı oyunlara doğru kaymaya devam ederken, zıt piyasa dinamikleriyle karşı karşıyayız. Mükemmel derecelendirmelere ve oyunculara ’ alımına ve iddialı bir pazarlama planına rağmen, Mario + Rabbids: Sparks of Hope’un 2022’nin son haftalarında ve Ocak başında düşük performans göstermesine şaşırdık. Just Dance 2023 de düşük performans gösterdi. Bu nedenle, Yönetim Kurulunun onayı ile bugün ek önemli stratejik ve operasyonel kararlar alıyoruz.

Organizasyonumuzu uyarlamaya devam etmek, uygulamamızı daha da güçlendirmek ve hem oyunculara inanılmaz oyunlar sunmanın hem de büyük değer yaratmanın sağlanması önemlidir.

Endüstrinin uzun vadeli beklentileri umut verici olmaya devam ediyor ve Ubisoft’un ekiplerimizin, markalarımızın, üretim kapasitemizin, teknolojimizin gücü sayesinde bu momentumdan yararlanacak şekilde iyi bir konumda olduğuna inanıyorum, ve bilanço. Arka kataloğumuz, Rainbow Six Siege’de oldukça sağlam bir aktivite, Assassin’in Creed oyunları için büyük bir ivme ve canlı oyunlarımızdan genellikle sağlam performans ile çok sağlıklı kalıyor.

Stratejimizin uzun ömürlü canlı oyunlar oluşturmasını ve en büyük markalarımızı platformlar ve iş modelleri arasında birden fazla teklifle gerçekten küresel bir fenomene dönüştürmesini ve sonuçta önemli değer yaratmayı üretmesini bekliyoruz, önümüzdeki yıllarda güçlü topline ve faaliyet geliri artışı ile.

Ubisoft’un Finans Direktörü Frédéric Duguet şunları ekledi:

Kararlı tepkimiz ve ek maliyet optimizasyon önlemlerimiz, mevcut zorlu ekonomik ortamda gezinmemize ve önümüzdeki yıllarda daha zayıf bir organizasyon sağlamamıza yardımcı olmalıdır. Ubisoft’un tarihindeki en büyük oyun boru hattından yararlanan 2023-24, Assassin’in Creed Mirage, Avatar: Pandora, Skull and Bones ve büyük bir oyun da dahil olmak üzere henüz duyurulmamış diğer premium oyunların yanı sıra en büyük markalarımızdan bazıları için Ücretsiz Oyna başlıkları vaat ediyor.

Ubisoft’tan 2023-24 mali yılında gelen başka bir büyük AAA oyunu daha var ancak bunların ne olduğunu henüz bilmiyoruz.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...