Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Öne Çıkanlar

Ubisoft Montreal Ofisinde Çalışanlar Rehin Alındı!

Güncelleme – Polis ekiplerinin bina içerisindeki çalışmaları tamamladığı fakat olayın bir “yanlış alarm”dan dolayı kaynaklandığı açıklandı. Ancak çalışanların neden çatıya sığındığı ve personellerin tweet attığına ilişkin herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.


Dünyaca ünlü oyun stüdyosu Ubisoft’un Kanada/Montreal’de bulunan ofisine baskın yapan silahlı bir grup, ofis çalışanlarını rehin aldı. Polisin müdahalede bulunduğu olay ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Ubisoft’un Montreal Ofisi Baskına Uğradı, Çalışanlar Rehin Alındı!

Dünya genelinde 40’tan fazla stüdyosu bulunan Ubisoft, bu sabah saatlerinde büyük bir rehine kriziyle karşı karşıya kaldı. Şirketin Kanada’nın Montreal kentindeki ofisini basan silahlı bir grup, pek çok çalışanı rehin aldı. Rehine baskını ise bir çalışanın Twitter’a gönderdiği tweet ile ortaya çıktı. Programlama bölümü lideri Gavin Young, ofiste olduklarını ve durumlarının iyi olduğunu belirtti. Daha sonra Ubisoft Montreal ürün pazarlama müdürü de rehin alındıklarını doğruladı.

Günün ilerleyen saatlerinde ise polisin devreye girmesiyle beraber hareketli saatler yaşanmaya başladı. Polis helikopterinden yansıyan görüntülerde çalışanların binanın çatısına saklandığı görülürken, bazı çalışanlar ise binadan kaçmayı başardı. Kanada saatiyle öğleden sonra biten pazarlıklar sonucunda ise Montreal polisi binaya operasyon düzenledi. Twitter’dan yapılan açıklamada binaya girildiği doğrulanırken, henüz herhangi bir yaralıya ulaşmadıkları belirtildi. Ancak saldırganların hala içeride olduğu ve çatıdaki çalışanların dışarıya çıkamadığı ifade ediliyor.

Yerel basının paylaştığı çeşitli iddialar, Ubisoft Montreal ofisinin silahlı bir soygun nedeniyle basıldığı yönünde birleşiyor. Ubisoft tarafından yapılan açıklamada ofisin rehin alındığı belirtilirken, yetkililerle yakından çalıştıkları dışında herhangi bir ayrıntıya yer verilmiyor. Son olarak Ubisoft Montreal’in şirketin ana geliştirme stüdyolarından biri olduğu ve “Assassin’s Creed”, “Far Cry”, “Watch Dogs” gibi oyunların yapım sürecini üstlendiğini belirtelim.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...