Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Twitter İçin Yeni Sohbet Özellikleri Geliyor

Twitter’ın yeni sahibi ile Twitter sosyal ağı üzerinde birçok yeni özelliğin kullanıcılara sunulacağı bekleniyor. Yeni bir gelişmede ise Elon Musk, doğrudan mesajlarının çalışma şeklini iyileştirmek istediğini kullanıcılara açıkladı.

 

Yeni şifreli sohbet, görüntülü ve sesli sohbet özelliği geliyor

Çalışanlarla yaptığı bir toplantıda bunun tam olarak ne anlama geldiğini ve planlarını açıkladı. Twitter’ın yeni sunum slaytları ile gerçekleşen toplantının detaylarında ise Musk, çalışanlarına doğrudan mesajları şifreleyip, hesaplar arasında görüntülü ve sesli sohbetler ile birlikte Twitter ortamını daha verimli hale getirmek için çalışacağını açıkladı.

Musk ise kullanıcıların gizliliklerinden endişe duymadan Twitter üzerinden tüm doğrudan mesajlarını kötü amaçlı ya da reklam gibi amaçlarla internete düşmesine neden olabilecek bir veri ihlali yapmayacağı ya da Twitter çalışanlarından birinin casusluk yapmadığı konusunda şüphelenmeden iletişim kurabilmelerini amaçlıyor. Musk bu konuda ise “Bu kesinlikle hiç hoş bir durum değil. Maalesef bu durumu önceden birkaç kez yaşadık.” dedi.

Musk, direkt mesajların daha önce açığa çıktığı konusunda ise haklı gibi duruyor. 2018 yılında Twitter işletmeler ve müşterileri arasındaki açıklanmayan sayıda mesajların bir yıldan fazla bir süredir dışarıdan kişiler tarafından erişilebilir olduğu konusunda uyarı yapmıştı. Bu yılın başlarında ise ABD hükümetinden eski bir çalışanı ise Suudi Arabistan adına kullanıcı verilerine uygunsuz bir şekilde erişildiği konusunda iddialar var. Bu verilerin ne için ve nasıl kullanıldığı hakkında bir bilgi yok.

Yeni CEO ile birlikte Twitter daha fazla kullanıcı toplayabilecek mi? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...