Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Summer Game Fest 2024: Tüm Duyurular

7 Haziran 2024 tarihinde Los Angeles’ta düzenlenen Summer Game Fest 2024, oyun dünyasında büyük yankı uyandırdı. Geoff Keighley‘nin sunuculuğunda gerçekleşen etkinlik, birçok yeni ve önceden duyurulmuş oyun hakkında önemli açıklamalar ve fragmanlarla doluydu.

İşte Summer Game Fest 2024’te yapılan duyurular:

Enotria: The Last Song

Jyamma Games, Summer Game Fest 2024 sırasında yakında çıkacak olan oyunu Enotria: The Last Song için yeni bir sinematik fragman yayınladı. Oyun, büyük bir güncelleme alarak kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri ve performans artırıcı düzeltmeler içeriyor. Ayrıca oyunun 5 saatlik demosu, 17 Haziran 2024 tarihine kadar Steam ve PlayStation 5’te mevcut olacak. Enotria: The Last Song, 19 Eylül 2024’te PlayStation 5, PC ve Xbox Series X|S için çıkıyor.

Dune: Awakening

Funcom, Dune: Awakening için yeni bir sinematik hikaye fragmanı yayınladı. Arrakis gezegeninde geçen bu devasa çok oyunculu çevrimiçi hayatta kalma oyunu, Paul Atreides’in hikayesinin alternatif bir anlatımına odaklanacak. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ve oynanış fragmanı için de, Ağustos ayındaki Gamescom’a kadar beklememiz gerekecek.

Phantom Blade 0

S-GAME, aksiyon RPG Phantom Blade Zero için “The Blade is Drawn” adlı yeni bir fragman yayınladı. Fragman, yüksek hızlı dövüş ve birden fazla silah kullanımını tasvir ediyor. Phantom Blade Zero, PlayStation 5 ve PC için geliştiriliyor, ancak henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

LEGO Horizon Adventures

LEGO Horizon Adventures, bu yılın sonlarında PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC’de satışa sunulacak.

No More Room in Hell 2

Lever Games, No More Room in Hell 2 için yeni bir fragman yayınladı. Oyun, sınırsız tekrar oynanabilirlik sunan açık bir haritada, ürkütücü ve kanlı bir çok oyunculu deneyim sunuyor. No More Room in Hell 2, 31 Ekim 2024’te piyasaya sürülecek.

Harry Potter Quidditch Champions

Ubisoft, Harry Potter Quidditch Champions’ın 3 Eylül’de PC ve konsollar için çıkış yapacağını duyurdu.

New World: Aeternum

Amazon Games, 15 Ekim 2024’te yayınlanacak olan New World serisindeki bir sonraki oyun ‘New World Aeternum‘u tanıttı. Oyun, PlayStation 5, Xbox Series S|X ve PC’de yayınlanacak.

Palworld: Sakurajima Güncellemesi

Palworld için çok beklenen Sakurajima Güncellemesi, Summer Game Fest 2024’te tanıtıldı. 27 Haziran’da çıkacak olan güncelleme, oyuna Japon esintili Sakurajima adasını ekleyecek.

Valorant Konsollara Geliyor

Riot Games, rekabetçi nişancı oyunu Valorant‘ın PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarına geleceğini duyurdu. Bu, oyunun PC’deki başarısını konsollara taşımayı hedefliyor.

CuffBust

Büyük beğeni toplayan Choo-Choo Charles’ın geliştiricisinden yeni bir çok oyunculu oyun olan CuffBust, 2025’te çıkacak.

Sid Meier’s Civilization VII

Firaxis Games ve 2K, uzun zamandır beklenen strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VII‘nin 2025’te PC ve konsollara geleceğini duyurdu. Tanıtım fragmanı, oyunun atmosferini sergileyen bir video sundu.

Neva

Gris‘in yaratıcılarından gelen Neva, 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için çıkış yapacak. Oyun, genç bir kadın ve onun kurt arkadaşı ile ölmekte olan bir dünyada geçen duygusal ve tehlikeli bir macerayı konu alıyor.

Star Wars Outlaws

The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi olayları arasında geçen ilk açık dünya Star Wars oyunu olan Star Wars Outlaws, yeni bir fragman aldı. Oyun, 30 Ağustos 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

Black Myth: Wukong

Aksiyon oyunu Black Myth: Wukong harika görünen bir oyun, ancak en son fragmanın tamamı CG’den oluşuyor. Oyun, 20 Ağustos’ta PC için çıkacak.

Warhammer 40,000 Space Marine 2

Warhammer 40,000: Space Marine 2, 9 Eylül 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’de piyasaya sürülecek.

The Finals – Sezon 3

The Finals Sezon 3, yeni dereceli mod da dahil olmak üzere Japonya temalı haritalar ve görünümlerle yolda.

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Capcom, Summer Game Fest 2024’te Kunitsu-Gami: Path of the Goddess adlı aksiyon strateji oyununun 19 Temmuz 2024’te PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkacağını duyurdu. Oyun, ilk gün Xbox Game Pass’te de yer alacak.

Batman: Arkham Shadows

Batman: Arkham Shadows için yeni bir fragman gösterildi. VR aksiyon oyunu, Batman: Arkham Origins ve Batman: Arkham Asylum’un olayları arasında geçiyor. Oyun, 2024 Sonbaharında Meta Quest 3’te satışa sunulacak.

Dragon Ball Sparking Zero

Dragon Ball serisinin yeni oyunu Dragon Ball: Sparking Zero, 11 Ekim 2024’te PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkacak. Oyun, Goku, Frieza, Buu, Vegeta ve diğer ikonik karakterlerin yıkıcı oynanışını sunacak.

Delta Force: Hawk Ops

Delta Force serisinin yeni oyunu Delta Force: Hawk Ops, çok oyunculu PvP, bir çıkarma modu ve Ridley Scott filmine dayanan orijinal Delta Force: Black Hawk Down oyununun yeniden düzenlemesini içerecek.

The First Descendant

Nexon’un ücretsiz oynanabilen yağmacı nişancı oyunu The First Descendant‘ın çıkış tarihi 2 Temmuz 2024 olarak belirlendi. Oyun, Steam, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X platformlarında yayınlanacak.

Alan Wake 2 Night Springs DLC

Remedy Entertainment’tan Sam Lake, Alan Wake 2’nin ilk DLC’si Night Springs’in 8 Haziran’da Epic Games Store, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de çıkacağını duyurdu.

Blumhouse Games

Korku filmleriyle tanınan Blumhouse, oyun sektörüne giriyor. İlk oyunları Fear the Spotlight olacak ve diğer projeler arasında Grave Seasons, Sleep Awake ve Crisol Theatre of Idols yer alıyor.

Kingdom Come: Deliverance 2

Açık dünya aksiyon RPG’si Kingdom Come: Deliverance 2, bu yılın sonlarında PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’de yayınlanacak. Summer Game Fest 2024’te oyun için yeni bir oynanış fragmanı gösterildi.

Slitterhead

Silent Hill ve Siren geliştiricilerinin yeni korku oyunu Slitterhead, 8 Kasım’da çıkacak.

Killer Bean

Summer Game Fest 2024’te duyurulan Killer Bean, bir zamanlar uluslararası bir suikastçı olan Killer Bean’in hikayesini anlatıyor. Oyun, üçüncü ve birinci şahıs bakış açılarının karışımıyla oynanacak. Killer Bean, bu yaz Erken Erişime çıkacak.

Unknown 9: Awakening

2024 sonbaharına ertelenen Unknown 9: Awakening, genç kadın Haroona’nın dokuz yaşındayken sahip olduğunu keşfettiği, görünmeyen bir boyuta adım atma yeteneği etrafında dönen bir hikaye sunuyor.

Cairn

Furi ve Haven’ın yaratıcıları, Summer Game Fest 2024’te Cairn adlı yeni dağ tırmanma oyunlarını tanıttı.

Among Us TV Show

Summer Game Fest 2024’te Among Us animasyon TV dizisine kısa bir bakış sunuldu.

Monster Hunter Wilds

Capcom, Summer Game Fest 2024’te Monster Hunter Wilds‘ın 2025’te PlayStation 5, Xbox Series S|X ve PC’de yayınlanacağını duyurdu. Monster Hunter Wilds, 2024 yazında Köln’deki Gamescom 2024’te ilk defa oynanabilir olacak.

Hyper Light Breaker

Heart Machine, Summer Game Fest’te 3D devam oyunu Hyper Light Breaker’a bir bakış sundu. Oyun, bu yaz Steam’de erken erişime giriyor.

Fatal Fury: City of the Wolves

Fatal Fury serisinin yeni oyunu Fatal Fury: City of the Wolves, kısa ancak etkileyici bir fragmanla karşımıza çıktı. Bu dövüş oyunu, serinin hayranlarını sevindirecek birçok klasik ve geri dönen karakteri içeriyor. Oyunun 2025’in başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Deer & Boy

Lifeline Games’in yeni oyunu Deer & Boy‘un fragmanı, oyuncuları duygusal bir yolculuğa davet ediyor. Bu içe dönük macera hikayesinde, genç bir çocuk ve bir geyik, çeşitli manzaralarda birlikte yolculuk ediyorlar. Oyuncular, çevresel bulmacaları çözerek bu iki karakterin hikayesini ilerletecekler. Oyunun sanatsal tasarımı ve atmosferi, oyuncuları derin bir hikayenin içine çekecek gibi görünüyor.

Wanderstop

Ivy Road stüdyosunun yeni oyunu Wanderstop, ünlü oyun tasarımcısı Davey Wreden‘in (The Stanley Parable, The Beginner’s Guide) kurucu ortaklığıyla geliyor. Bu oyun, oyunculara rahat ve büyülü bir dünyada bir kafe işletme deneyimi sunacak. Oyuncular, kafenin ihtiyaçlarını karşılamak için malzemeler toplayacak ve aynı zamanda kişisel zorluklarla yüzleşecekler. Wanderstop, bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek.

Summer Game Fest 2024, oyun severler için heyecan verici birçok duyuru ve fragmanla doluydu. Muhtemelen bu etkinlikte tanıtılan oyunlar, önümüzdeki aylarda ve yıllarda oyuncuları bekleyen harika deneyimlerin sadece bir başlangıcı.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...