Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Steve Jobs Ölümünden 11 Yıl Sonra Özgürlük Madalyası İle Ödüllendirildi

Beyaz Saray’ın Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs, ölümünden sonra Başkan Joe Biden tarafından Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi . Başkanlık Özgürlük Madalyası, bir sivile verilebilecek en yüksek ABD onurudur.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ‘ Amerika Birleşik Devletleri’nin refahına, değerlerine veya güvenliğine, dünya barışına veya diğer önemli toplumsal, bireylere örnek teşkil eden katkılarda bulunan bireyler, Amerika Birleşik Devletleri’nin refahına, değerlerine veya güvenliğine, dünya barışına veya diğer önemli toplumsal, kamusal veya özel çabalar’ denildi.

Bir Sivile Verilebilecek En Yüksek ABD Onuru

Jobs, Nisan 1976’da Apple’ı kurdu ve günümüzde Apple dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Mac, iPod ve iPhone gibi kültürel mihenk taşları haline gelen birçok teknoloji ürününün piyasaya sürülmesine yardımcı oldu. Ne yazık ki  5 Ekim 2011’de aramızdan ayrıldı .

Beyaz Saray yaptığı açıklamada, Jobs’un çeşitli çabalarına yönelik yaratıcı yaklaşımını övdü. Beyaz Saray, “Steve Jobs, Apple Inc.’in kurucu ortağı, CEO’su ve başkanıydı, Pixar’ın CEO’suydu ve Walt Disney Company’de lider bir rol oynadı” dedi. Vizyonu, hayal gücü ve yaratıcılığı, dünyanın iletişim biçimini değiştiren ve bilgisayar, müzik, film ve kablosuz endüstrilerini dönüştüren icatlara yol açtı.”denildi.

Ödül 7 Temmuz’da verilecek. Bu yılki Başkanlık Özgürlük Madalyası alıcıları arasında Simone Biles, Gabrielle Giffords, John McCain, Megan Rapinoe ve Denzel Washington da yer alıyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...