Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Steam'de Aile Paylaşımı
Steam'de Aile Paylaşımı

Rehber

Steam’de Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Bu rehberimizde sizler için “Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?“, “Steam aile paylaşımı nedir?“, “Steam’de Aile Paylaşımı” ve “Steam arkadaşımın oyunlarını nasıl oynarım?” sorularını yanıtlayacağız.

Steam Aile Paylaşımı Nedir?

Steam aile paylaşımı hizmeti ile arkadaşınızda bulunan oyunları ödünç alarak veya sizde bulunan oyunları ödünç vererek arkadaşınızın kütüphanesindeki oyunlara erişim kazanabiliyorsunuz. Bu sayede özellikle hikayeli, tek kişilik oyunları oynayıp bitirmek için aile paylaşımı ile arkadaşınızdan ödünç almak epey yararlı bir yöntem.

Steam Aile paylaşımı ücretli mi?

Hayır, Steam aile paylaşımı fonksiyonu ücretsizdir ve ücretlendirmeye tabi tutulmaz.

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Açılır?

Steam'de Aile Paylaşımı

Dikkat! Arkadaşınızın kütüphanesinden ödünç aldığınız bir oyunu oynarken arkadaşınız oyuna giremez veya girerse sizi oyundan atar. Aynı kütüphane üzerinden 2 kişi aynı anda oynayamaz.

  1. Steam’i açın ve ekranınızın sol üstünde bulunan “Steam” yazısına tıklayıp “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  2. Soldaki panelden “Aile” menüsüne gelin ve “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” seçeneğini aktif edin.
  3. Ardından aşağıdaki listeden kütüphanenizi paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın ismini seçin.
  4. Arkadaşınızın hesabı listede gözükmüyorsa aynı bilgisayar üzerinden arkadaşınızın hesabına giriş yapıp yukarıdaki adımları uygulayarak ve “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” seçeneğini aktif edin.
  5. Ardından iki hesapta daAile” menüsünden birbirinizi seçerek aile paylaşımını aktif edin.

Bu rehberimizde sizler için “Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?“, “Steam’de Aile Paylaşımı“, “Steam aile paylaşımı ne işe yarar?” ve “Steam arkadaşımın oyunlarını nasıl oynarım?” sorularını yanıtladık.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...