Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Steam Bağlantı Yok Hatası Çözümü

Steam bağlantı yok hatası. Bu sorun sıkça yaşanan şeylerden biri. Bugünkü yazımızda Steam bağlantı yok hatası çözümü nedir buna bakacağız. Tabii bu sorunun çözümü için tek bir yöntem işe yaramamakta. Bu yüzden deneme yanılma yöntemine başvurarak olası çözüm yöntemlerini deneyeceğiz. Gelin Steam bağlantı yok hatası nedir ve çözüm yöntemlerine hep birlikte bakalım.

Steam Ağı Nedir?

Öncelikle size bu sorunu çıkarması en muhtemel olan şeye bakalım. Steam devasa bir platform fakat bazı zamanlar bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Steam’in ağı üzerinde yaşanan bu sunucu kaynaklı sorunlar nedeniyle bazı kullanıcılar Steam’e bağlanamıyor, bağlantı yok gibi hatalar alabiliyor. Bu yüzden Steam Status gibi web sitelerini kontrol ederek sunucularda genel bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

DNS ve Önbellek Temizleme

Steam bağlantı yok hatası sizin bilgisayarınızın bazı internet ayarlarıyla alakalı olabilir. Bu yüzden önbellek temizlemek bazı durumlarda işe yarayabilir.

  1. Başlat butonuna tıklayın
  2. Arama kısmına CMD yazın
  3. Açılan siyah ekrana “ipconfig /flushdns” yazın
  4. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Steam’e girmeyi deneyin.

Steam APP’i Silip Yeniden Yükleyin

Bu hatayı düşük ihtimalle olsa bile bozulan Steam App dosyaları yüzünden yaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden Steam uygulamasını silip yeniden kurmanızı öneririz.

VPN Kullanıyorsanız Devre Dışı Bırakın

Steam bağlantı yok sorunu eğer bilgisayarınızda bir VPN kullanıyorsanız yaşanabilir. Çünkü bazı VPN ağlarında farklı siteler, uygulamalar engellenebiliyor. Ya da uygulamanın direkt olarak kendisi engelliyor. Bu yüzden aktif bir VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakıp tekrar denemenizi öneririz.

Modeminizi Yeniden Başlatın

Steam’i açarken bağlantı sorunları yaşıyorsanız bunun ağ kaynaklı olması olasılığı hiç düşük değil. Modeminizi yeniden başlattıktan sonra size atanan dinamik IP değişeceği için yenilenmiş bir IP adresiyle Steam’e giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer statik bir IP kullanıyorsanız maalesef bu yöntem işe yaramayacaktır.


 

Bugünkü rehberimizde Steam bağlantı yok hatası çözümü nedir? Steam bağlantı yok sorunu nedir? Sıkça sorulan bu sorulara cevaplar verdik. Burada bulunan olası çözüm yöntemlerini deneyerek bu hatayı çözebilirsiniz. Eğer sorununuz hâlâ devam ediyorsa Donanım Arşivi Forum web sitesinde konu açarak yardım alabileceğinizi unutmayın.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan “Ücretsiz Oyun Günleri“ni duyurdu. Bu kampanya, oyunseverlere...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunculara hoş sürprizler yapmaya devam ediyor. Bu hafta, bulmaca ve strateji sevenler için harika bir fırsat...

Sinema Haberleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...