Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

STALKER 2 Geliştiricileri Veri İhlalinden Sonra Rus Hayranları Tarafından Tehdit Edildi!

 Bu kez, Rus oyuncular tarafından STALKER 2‘nin geliştiricileri olan GSC Game World‘e yönelik bir tehdit şeklinde yeni bir gelişme görüyoruz. GSC’nin taleplerine uymaması durumunda varlıklar serbest bırakılacaktır.

VK’da görüldüğü gibi, yayıncı (Rusya’dan Vestnik TSS olarak bilinen bir grup bilgisayar korsanı), oyunun konsept çiziminin, ara sahnelerin ve STALKER 2‘deki diğer varlıkların orijinalliğini göstermek için nasıl gönderildiğinden bahsediyor. Bilgisayar korsanlarına göre, oyunda 30 GB’ın üzerinde veriye sahipler. Gönderide, GSC Game World’ün aşağıdaki taleplere uymaması durumunda, sızıntı yapan grubun bu bilgileri 15 Mart’ta yayımlayacağını belirtiliyor:

  • Resmi Discord’larında (Vestnik TSS üyelerinden biri) NF Star profilinin yasağı kaldırılıyor.
  • Belarus ve Rusya’dan oyunculara karşı “tutumlarını değiştirirken” her iki ülkeden sıradan oyunculara karşı “değersiz tutum” için özür diliyor.
  • STALKER 2’nin Rusça yerelleştirmesini geri getirmelerini talep ediyor.

Özetle, bilgisayar korsanlığı grubu esasen STALKER 2‘nin Rusya yerelleştirmesinin iadesini talep ediyor. Bunun ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, bu tehdidin arkasındaki sebep, GSC’nin yakın zamanda oyunun Rusya dağıtımını ve dublajını iptal etmesi oluyor. Bu kararın arkasındaki sebep, daha önce Atomic Heart gibi yayınlarla oyun sektörünü etkileyen Rusya ile Ukrayna arasındaki mevcut duruma bağlanabilir.

STALKER 2

Tehdidin ortaya çıktığı andan itibaren GSC de Vestink TSS’nin yaptığı tehdide Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Bildiri, kolektifin gerçekten de GSC’yi hacklediğini ve bunun verilerini hacklemek ve sızdırmak için ilk girişim olmadığını kabul ediyor ancak GSC Game World’deki geliştiriciler, Vestnik TSS’nin taleplerine boyun eğmeyecek ve bunun yerine “güçlü ve cesur kalacak”.

“Biz Ukraynalı bir şirketiz ve çoğu Ukraynalı gibi biz de çok daha korkunç olan birçok şey yaşadık: Yıkılan evler, mahvolan hayatlar ve sevdiklerimizin ölümü. Bize şantaj yapma veya gözümüzü korkutma girişimleri tamamen beyhudedir. Ülkemizi destekleme konusundaki sarsılmaz taahhüdümüz değişmedi – Ukrayna’yı desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz ve bu gelecekte hiçbir koşulda değişmeyecek.”

 Sızıntının gerçekten 15 Mart’ta gerçekleşmesi durumunda, oyun topluluğunun STALKER 2‘den bilgi izlemekten veya dağıtmaktan kaçınması gerektiği notuyla sona eriyor.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sinema Haberleri

Son dönemde Cartoon Network‘ün izleyiciyle buluşturduğu yeni, kalitesiz yapımlar varolan izleyici kitlesinin ayrılmasına ve kanalın eski popülerliğini kaybederek kan kaybetmesin yol açtı. Hal böyle...

Oyun Haberleri

FromSoftware’in büyük ilgi gören oyunu Elden Ring, oyunculara yeni ve heyecan verici bir genişleme paketi sunmak üzere hazırlanıyor: Shadow of the Erdtree. Bu DLC,...

Telefon Haberleri

Samsung’un 10 Temmuz tarihli Unpacked etkinliğinde tanıtacağı yeni nesil katlanabilir telefonlardan biri olan Galaxy Z Flip 6’nın tüm özellikleri internete sızdırıldı. İşte cihaz hakkındaki...

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...