Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Sony İki Milyon Adet PlayStation VR 2 Üretmeyi Planlıyor

Yeni bir Bloomberg raporu, Sony’nin Mart 2023’e kadar iki milyon birim PS VR2 üretmeyi planlıyor. Analizcilere göre zorlu küresel ekonomik durum ve mevcut Sanal Gerçeklik eğilimleri göz önüne alındığında, bu son derece cesur bir hareket olarak tanımlanıyor.

İlk PlayStation VR‘ın bir milyon adet satması yaklaşık sekiz ay (Ekim 2016’dan Haziran 2017’ye kadar) sürmüştü. Facebook’un çatı şirketi Meta’nın Quest 2 sanal gerçeklik platformu, ilk çeyrekte yaklaşık üç milyon adet göndermeyi başarmıştı. Ancak bu cihaz Sony’nin PS VR2’sinin aksine (PS VR2’nin PlayStation 5 ile çalışması bekleniyor) ek bir cihaza ihtiyaç duymuyor.

PS VR2 Teknik Özellikleri 

4K HDR Ekran

İki adet 2000 x 2040 OLED ekran, orijinal PlayStation VR başlığının ürettiği çözünürlüğün dört katından fazlasını sunduğundan, 4K Yüksek Dinamik Aralıklı görseller ve 120 fps’ye kadar net odakta nefes kesen sanal gerçeklik ortamlarını deneyimleyin.

Gelişmiş Konfor

110º’lik geniş bir görüş alanı ve hafif, iyi dengelenmiş bir Fresnel lens ile rahat oyun seanslarının keyfini çıkarın. Lens ayar kadranı, optimum ekran görüntüsü için lensler arasındaki boşluğu göz konumunuza uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır. PS VR2 başlığında ayrıca lenslere hava akışı sağlayan, buğulanmayı azaltan ve oyuncu konforunu artıran bir havalandırma deliği bulunur.

Göz Takibi

PS VR2 kulaklığı gözlerinizin hareketini algılayarak yeni ve gerçekçi şekillerde etkileşim kurun ve çevrimiçi diğer oyuncularla tanışırken daha yüksek duygusal tepki ve gelişmiş ifade sağlayın.

Göz takip kameraları, nişan alırken veya etrafa bakarken görüş hattınızı takip ederken, gelişmiş foveated işleme teknikleri, odaklandığınız şeyi tam olarak belirlemek ve geliştirmek için çözünürlükleri ayarlayarak görsel deneyimi geliştirir.

İçten Dışa İzleme

PS VR2 sizi ve kontrol cihazlarınızı başlığa yerleştirilmiş dört kamera aracılığıyla izlerken özgürce oynayın. Hareketleriniz ve baktığınız yön, harici bir kameraya ihtiyaç duymadan oyun içinde yansıtılır.

Kulaklık Geri Bildirimi

Oyun sırasında önemli anlarda ince, duyarlı kulaklık titreşimlerini hissedin. Tek bir yerleşik motor tarafından oluşturulan bu titreşimler, siz oynarken deneyimlediğiniz duyusal daldırma deneyimine akıllı bir dokunsal öğe ekler.

Gergin anlarda karakterinizin yükselen nabzını, başınızın yakınından geçen nesnelerin hücumunu veya ileri doğru hızlanırken aracınızın itişini tespit edin.

Tempest 3D AudioTech

Oyun içi ses dinamik olarak konumunuza ve baş hareketlerinize uyum sağladığından, kendinizi inanılmaz gerçekçi ses manzaralarıyla çevreleyin.

Kulağınıza fısıldadıklarında bir karakterin varlığını hissedin, silah seslerinden veya ayak seslerinden arkadaşlarını ve düşmanlarını bulun ve her yönden yaklaşan bir tehdidin sürünen korkusunu yaşayın.

Tek Kablo Bağlantısı

PlayStation 5 konsolunun ön USB bağlantı noktasına tek kablolu basit bir bağlantıyla doğrudan yeni sanal dünyalara atlayın. PS VR2’nin kurulumu hızlı ve kolaydır; sadece takın ve çalıştırın.

Son olarak Sony yeni VR cihazının 2023’ün başlarında tüm dünyaya gönderileceğini söylese de henüz kesin bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi paylaşmadı. Ancak cihazın ucuz olması beklenmiyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...