Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Sonic Frontiers 2’nin Geliştirilmekte Olduğu Bildirildi

Son dönemde Sega‘nın popüler Sonic serisinin geleceğine dair heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Sega’nın önde gelen sızıntıcılarından biri olan @MbKKssTBhz5’e göre, Sonic Frontiers 2 şu anda geliştirme aşamasında ve serinin devamı niteliğinde olacak.

Sonic Frontiers 2 Yolda

Sonic Frontiers 2

Sonic serisi, uzun yıllardır video oyun dünyasında önemli bir yer işgal ediyor ve her yeni oyunu heyecanla bekleniyor. Son olarak, önemli bir Sega sızıntıcısı olan @MbKKssTBhz5‘in paylaştığı bilgilere göre, Sonic Frontiers’un devamı olan Sonic Frontiers 2 geliştiriliyor.

Frontiers 2‘nin geliştirilme aşamasında olması, Sonic hayranlarını heyecanlandırdı çünkü Sonic Frontiers, ilk çıkışında geniş bir açık dünya deneyimi sunmuş ve serinin en çok satan 3D oyunu haline gelmişti. Geçtiğimiz yıl Sega, ilk oyunun beklentileri aştığını belirtmiş ve devam oyununun daha büyük bir bütçeyle geliştirileceğini açıklamıştı.

İlk Sonic Frontiers, 2022’nin Kasım ayında piyasaya sürülmüş ve çeşitli konsol platformlarında (Xbox Series S|X, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC ve Nintendo Switch) beğeniyle karşılanmıştı. Sega, Frontiers’ın dünya çapında 2,5 milyondan fazla kopya sattığını duyurmuş ve oyunun başarısı devam ederek 2023’te 3,5 milyon adede ulaşmıştı.

Ne zaman başladığı ve ne zaman piyasaya sürüleceği belirsiz olsa da, Sonic Frontiers 2‘nin geliştirilme aşamasında olması, Sega hayranlarını sevindirdi. Ayrıca, @MbKKssTBhz5‘in iddialarına göre, bu yıl mobil cihazlar için Fall Guys tarzında yeni bir Sonic spin-off oyunu ve bir Sonic Chao oyunu üzerinde de çalışıldığı bildirildi.

Tüm bu gelişmeler, Sonic hayranlarının heyecanını ve beklentilerini artırıyor. Sega’nın Sonic evrenindeki yenilikleri ve oyunlarını ne zaman duyuracağı merakla bekleniyor.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...