Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Skyrim, DLSS/FSR/XeSS Modu Yakında Herkese Açık Olarak Yayımlanacak!

DLSS, FSR ve XeSS ile çalışan The Elder Scrolls V: Skyrim‘in (kısa süre önce 11. oldu) ilk görüntüleri yayımlandı ve oldukça etkileyici görünüyor.

Birkaç hafta önce, bir modcunun Skyrim, Fallout 4 ve Resident Evil Village için resmi bir DLSS modu üzerinde çalıştığını bildirmiştik. İki hafta ileri saralım ve şimdi The Elder Scrolls V ile bu resmi olmayan DLSS/FSR/XeSS uygulamasının ilk görüntülerine sahibiz.

Bu mod yalnızca performansı büyük ölçüde iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda oyunun PC’deki görsel kalitesini de artırıyor. Videoda, 360p çözünürlükte çalışan Skyrim’in 4K’ya yükseltildiğini görebiliriz. En hafif tabirle etkileyici ve izlenmeyi hak ediyor buradan videoya ulaşabilirsiniz.

Bu heyecan verici modun çıkış tarihine gelince, içerik oluşturucu öncelikle VR uyumluluğunu tamamlamak istiyor. Yine de bu mod yakın zamanda açıklanacak gibi görünüyor.

“Merhaba, ben modun yazarıyım, en GPU ağırlıklı modun ENB olduğunun farkındayım ve bu konuda Boris ile zaten konuştum, uyumluluğu kendi tarafında yapmayı kabul etti (ki bu, bunu yapmanın tek yoludur). Yakın kaynaklı olduğu için ENB uyumlu)”, modcu ‘PureDark’ yazıyor.

“Ancak GPU gücünden yoksun olanlar için DLAA, ekstra performans maliyetiyle TAA’dan çok daha iyi AA sağlıyor ve ENB ile kutudan çıktığı gibi çalışıyor [çünkü] herhangi bir yükseltme söz konusu değil.”

“Bu, 1080P ile girmenin zor olduğunu bildiğim GPU sınırlı durumu için daha fazla, ancak bazı grafik modlarıyla 4k’da GPU darboğazına çarpmak aslında oldukça kolay.

Ancak tüm bunlarla birlikte, mod henüz kamuya açıklanmadı; Yayınlamadan önce yine de VR uyumlu hale getirmem gerekecek ve VR versiyonunun dinamik çözünürlüğü ile uyumlu ENB ön ayarları olduğundan, en azından VR’de ENB ile çalışmasını sağlayabilirim.”

 

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...