Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

“Scorn” Beklenenden Bir Hafta Erken Çıkacak

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, oyuncular oyun gecikmelerine her zamankinden daha fazla alıştı. Öyle ki firmalar herhangi bir çıkış tarihi belirttiğinde oyuncular zaten ertelenecek diye heyecanlanamıyordu. Ama işler şu anlık tersine gidiyormuş gibi duruyor. Örnek olarak HR Giger’den ilham alan korku oyunu Scorn, beklenenden bir hafta önce çıkacağını duyurdu! Çıkış tarihinin neden değiştiği bilinmiyor, ancak muhtemelen geliştirici Ebb Software, bu yıl özellikle kalabalık olan Ekim ayının son haftasından çıkmak istedi.

Aşağıda, Scorn’un yeni çıkış tarihi için yayınlanan duyuru fragmanına göz atabilirsiniz.

Oyun hakkından fazla bir bilginiz yoksa aşağından oyunun hikayesini ve özelliklerini okuyabilirsiniz.

Oyun Hikayesi

Scorn, tuhaf formlar ve kasvetli goblenlerden oluşan kabus gibi bir evrende geçen atmosferik bir birinci şahıs korku macera oyunudur.

“Dünyaya atılmak” fikri etrafında tasarlanmıştır. Bu rüya gibi dünyanın içinde izole edilmiş ve kaybolmuş olarak, birbirine bağlı farklı bölgeleri doğrusal olmayan bir şekilde keşfedeceksiniz. Rahatsız edici ortam bir karakterin kendisidir.

Her konum, uyumlu bir dünya yaratmanın ayrılmaz bir parçası olan kendi temasını (hikayesini), bulmacalarını ve karakterlerini içerir. Oyun boyunca yeni alanlar açacak, farklı beceri setleri, silahlar, çeşitli eşyalar edinecek ve size sunulan manzaraları anlamaya çalışacaksınız.

Oyun Özellikleri

-Birbirine bağlı “yaşanan” dünya – Scorn, birbirine bağlı farklı bölgelerin olduğu açık uçlu bir dünyada gerçekleşir. Her bölge, keşfedilecek çeşitli odalar ve yollar ile labirent benzeri bir yapıdır. Tüm hikaye anlatımı oyun içinde gerçekleşir, sizi içinde bulunduğunuz yaşayan, nefes alan dünyanın tüyler ürpertici gerçekliğinden uzaklaştıracak ara sahneler yoktur. Ama gözlerinizi açık tutun – bir şeyi kaçırırsanız oyun size herhangi bir sempati göstermez. huzursuz seyahatlerinizde önemlidir. Her şeyin bir nedeni ve amacı vardır – sadece ne olduğunu bulmanız gerekir.

-Tam vücut farkındalığı – Oyuncular, karakterin vücudunun ve hareketinin farkında olarak daha iyi bir daldırma deneyimi yaşayacaklar. Dünya ile etkileşim gerçekçidir – nesneler (havada havada süzülmek yerine) ellerinizle alınır, makineler ve aletler kontroller vb. tutularak çalıştırılır.

-Envanter ve cephane yönetimi – tanımlanmış ve sınırlıdır. Oyuncuyu tüm oyun boyunca daha da büyük bir farkındalık durumunda tutmada büyük rol oynar. Oyuncular ne zaman savaşacaklarını ve ne zaman siper alacaklarını ve eylemlerinin çevrelerindeki dünyayı nasıl etkileyeceğini düşünmek zorunda kalacaklar. İlerlemek için farklı oyun stilleri gerekecek.

Scorn Sistem Gereksinimleri 

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi:  Windows 10
 • İşlemci:  Dört Çekirdekli AMD Ryzen 3 3300X / Intel Core i5-8400
 • Bellek:  8 GB RAM
 • Grafikler:  NVIDIA GeForce GTX 1060 (3 GB)
 • DirectX:  Sürüm 12
 • Depolama:  50 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar:  SSD (Katı Hal Sürücüsü).

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi:  Windows 10/11
 • İşlemci:  AMD Ryzen 5 3600/Intel Core i7-8700
 • Bellek:  16 GB RAM
 • Grafikler: NVIDIA GeForce RTX 2070 (8 GB)
 • DirectX:  Sürüm 12
 • Depolama:  50 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar:  SSD (Katı Hal Sürücüsü).

Son olarak Scorn, 14 Ekim’de PC için Steam ve Epic Games konsollar için ise Xbox Series X/S üzerinden oyun severlerle buluşacak.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statüsü maalesef bu sezon düşürüldü. Yani ülkemizde şampiyon olan takımlar artık MSI, Worlds gibi dünya çapındaki büyük turnuvalara...

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistem incelemelerine bu sefer Itopya’nın SIGMA-RULES kod adlı toplama oyuncu bilgisayarıyla devam ediyoruz. Bu sistem fiyat/performans oranıyla öne çıkan nispeten düşük bütçeli...

Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen 7000 serisi aslında genel anlamda başarılıydı. Fakat insanların beklentisi bu seriden çok daha yüksekti diyebiliriz. Üstüne Ryzen 7 5800X3D işlemcinin yüksek oyun...

Oyun Haberleri

Black Friday henüz gelmedi ancak Microsoft Store’un Xbox Black Friday İndirimi tüm hızıyla devam ediyor ve Halo Infinite, Gotham Knights, FIFA 23, NBA 2K23, Dying Light...