Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

“Scorn” Beklenenden Bir Hafta Erken Çıkacak

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, oyuncular oyun gecikmelerine her zamankinden daha fazla alıştı. Öyle ki firmalar herhangi bir çıkış tarihi belirttiğinde oyuncular zaten ertelenecek diye heyecanlanamıyordu. Ama işler şu anlık tersine gidiyormuş gibi duruyor. Örnek olarak HR Giger’den ilham alan korku oyunu Scorn, beklenenden bir hafta önce çıkacağını duyurdu! Çıkış tarihinin neden değiştiği bilinmiyor, ancak muhtemelen geliştirici Ebb Software, bu yıl özellikle kalabalık olan Ekim ayının son haftasından çıkmak istedi.

Aşağıda, Scorn’un yeni çıkış tarihi için yayınlanan duyuru fragmanına göz atabilirsiniz.

Oyun hakkından fazla bir bilginiz yoksa aşağından oyunun hikayesini ve özelliklerini okuyabilirsiniz.

Oyun Hikayesi

Scorn, tuhaf formlar ve kasvetli goblenlerden oluşan kabus gibi bir evrende geçen atmosferik bir birinci şahıs korku macera oyunudur.

“Dünyaya atılmak” fikri etrafında tasarlanmıştır. Bu rüya gibi dünyanın içinde izole edilmiş ve kaybolmuş olarak, birbirine bağlı farklı bölgeleri doğrusal olmayan bir şekilde keşfedeceksiniz. Rahatsız edici ortam bir karakterin kendisidir.

Her konum, uyumlu bir dünya yaratmanın ayrılmaz bir parçası olan kendi temasını (hikayesini), bulmacalarını ve karakterlerini içerir. Oyun boyunca yeni alanlar açacak, farklı beceri setleri, silahlar, çeşitli eşyalar edinecek ve size sunulan manzaraları anlamaya çalışacaksınız.

Oyun Özellikleri

-Birbirine bağlı “yaşanan” dünya – Scorn, birbirine bağlı farklı bölgelerin olduğu açık uçlu bir dünyada gerçekleşir. Her bölge, keşfedilecek çeşitli odalar ve yollar ile labirent benzeri bir yapıdır. Tüm hikaye anlatımı oyun içinde gerçekleşir, sizi içinde bulunduğunuz yaşayan, nefes alan dünyanın tüyler ürpertici gerçekliğinden uzaklaştıracak ara sahneler yoktur. Ama gözlerinizi açık tutun – bir şeyi kaçırırsanız oyun size herhangi bir sempati göstermez. huzursuz seyahatlerinizde önemlidir. Her şeyin bir nedeni ve amacı vardır – sadece ne olduğunu bulmanız gerekir.

-Tam vücut farkındalığı – Oyuncular, karakterin vücudunun ve hareketinin farkında olarak daha iyi bir daldırma deneyimi yaşayacaklar. Dünya ile etkileşim gerçekçidir – nesneler (havada havada süzülmek yerine) ellerinizle alınır, makineler ve aletler kontroller vb. tutularak çalıştırılır.

-Envanter ve cephane yönetimi – tanımlanmış ve sınırlıdır. Oyuncuyu tüm oyun boyunca daha da büyük bir farkındalık durumunda tutmada büyük rol oynar. Oyuncular ne zaman savaşacaklarını ve ne zaman siper alacaklarını ve eylemlerinin çevrelerindeki dünyayı nasıl etkileyeceğini düşünmek zorunda kalacaklar. İlerlemek için farklı oyun stilleri gerekecek.

Scorn Sistem Gereksinimleri 

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi:  Windows 10
 • İşlemci:  Dört Çekirdekli AMD Ryzen 3 3300X / Intel Core i5-8400
 • Bellek:  8 GB RAM
 • Grafikler:  NVIDIA GeForce GTX 1060 (3 GB)
 • DirectX:  Sürüm 12
 • Depolama:  50 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar:  SSD (Katı Hal Sürücüsü).

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi:  Windows 10/11
 • İşlemci:  AMD Ryzen 5 3600/Intel Core i7-8700
 • Bellek:  16 GB RAM
 • Grafikler: NVIDIA GeForce RTX 2070 (8 GB)
 • DirectX:  Sürüm 12
 • Depolama:  50 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar:  SSD (Katı Hal Sürücüsü).

Son olarak Scorn, 14 Ekim’de PC için Steam ve Epic Games konsollar için ise Xbox Series X/S üzerinden oyun severlerle buluşacak.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...