Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Samsung, Intel destekli Galaxy Book2 Pro 360’ı Şubat ayında piyasaya sürdü, ancak şimdi neredeyse kullanıma hazır yeni bir sürümü var – gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8cx Gen 3 yonga setinden alacak. Güney Kore’de duyurulan yeni model 1500 Dolarlık fiyatla 16 Ocak’ta piyasaya sürülecek.

Windows-on-ARM altyapılı cihazları için ilk 5nm yonga seti olan Snapdragon 8cx Gen 3, geçen yılın sonlarında piyasaya sürüldüğünde önemli performans iyileştirmeleri getirdi. 2. Nesil ile karşılaştırıldığında %85 daha fazla çok çekirdekli CPU performansı, %60 daha fazla GPU performansı sunuyor bu artışlarla işlemcinin işlem gücü 29 TOPS seviyesine ulaştı.

Aynı dizüstü bilgisayarın Intel sürümüyle karşılaştırıldığında, fiziksel olarak 13,3 inç modeliyle aynıdır, Yalnızca 1,04 kg ve 11,5 mm ile süper hafif ve incelikle kolay taşınabilirliği hedefleyen Samsung, adından da anlaşılacağı gibi 360° dönebilir bir AMOLED ekran ve notlar almanız için S Pen kalemi ile geliyor.

Pil ömrü gözle görülür şekilde artan Snapdragon destekli dizüstü bilgisayarın Samsung’a göre tek bir şarjla 35 saate kadar video oynatımına dayanabileceği söyleniyor. Aynı modelin Intel versiyonunda ise bu rakam 21 saat civarındaydı. Ayrıca yerleşik 5G ve Wi-Fi 6E desteği ile gelen Samsung Galaxy Book2 Pro 360  günümüzün en iyi bağlantı seçeneklerini sunuyor.

Microsoft’un donanımları sabit yazılım düzeyine kadar kilitleyen Güvenli Çekirdekli PC özellikleriyle gelen Samsung Galaxy Book2 Pro 360 güvenlik alanında da kullanıcıları üzmeyecek seçenekler sunuyor.

Son olarak Samsung Galaxy Book2 Pro 360, 16 Ocak’ta Güney Kore’de 1.500 Dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülecek. Küresel olarak kullanıma sunulup sunulmayacağı ve bunun ne zaman olabileceği ise henüz belli değil.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...