Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 5G’nin Tasarımları Sızdırıldı

Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy A35 ve Galaxy A55 5G’nin tasarımları ortaya çıktı. CAD görüntüleri sayesinde her iki modelin de nasıl görüneceğini görebiliyoruz. İşte detaylar:

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 5G’nin Özellikleri

Samsung Galaxy A35 ve A55 5G, Samsung’un Galaxy A serisinin en yeni üyeleri olacak. Her iki model de delikli ekran, üçlü kamera ve Samsung’un “Key Island” adını verdiği çıkıntılı tuş tasarımına sahip olacak. CAD görüntüleri, her iki modelin de düz çerçeveler ve yuvarlatılmış köşeler ile modern bir görünüm sunacağını gösteriyor.

Galaxy A55 5G, Galaxy A serisindeki ilk metal çerçeveli model olacak. Bu model, 6.5inç OLED ekran (120Hz, 1080 x 2340, HDR10+), metal çerçeve ve Exynos 1480 platformundan güç alması bekleniyor. Ayrıca 8GB RAM ve 256GB’a kadar depolama seçenekleri, IP67 sertifikası, 25W hızlı şarj destekli 5.000mAh pil gibi özellikler de bu modelde yer alacak. Kamera bölümünde ise, 50MP birincil, 5MP makro ve 12MP ultra geniş sensör bulunacak.

Galaxy A35 ise A55 5G’ye göre daha uygun fiyatlı bir model olacak. Bu model, Exynos 1380 platformu, kırpılmış bir kamera ve ekran tasarımına sahip olacak. Kamera bölümünde ise, 50MP birincil, 2MP makro ve 8MP ultra geniş açılı sensörler yer alacak. Ekran bölümünde ise, 120Hz yenileme hızı ve 1080 x 2400 çözünürlük sunan 6,6inç AMOLED ekran bulunacak. A35 de Galaxy A55 5G’de bulunan IP67 sertifikası, şarj destekli 5.000mAh pil ve Android 14 gibi detaylar ile gelecek.

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 5G’nin ne zaman tanıtılacağı ve hangi fiyat etiketleri ile satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak her iki modelin de önümüzdeki aylarda resmi olarak duyurulması bekleniyor. Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

1 Yorum

1 yorum

  1. fatıh

    Şub 20, 2024 at 16:36

    amoled ekran mı oled ekran mı gelecek..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...