Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

S23 Ultra İle Çekilmiş İlk Fotoğraf Sızdırıldı

Son dönemlerde adeta birer DLSR kamera seviyesine gelen akıllı telefon kameraları her yeni modelde daha da iyileşerek yükselişine devam ediyor. Son olarak Apple’ın iPhone 14 serisiyle çığır yeni bir seviyeye yükselen akıllı telefon kameraları, Apple’ın android tarafındaki en güçlü rakibi olan Samsung’un geliştirdiği kameralar ile bir üst seviyeye atlayacak gibi duruyor. Zira Samsung gelecek yıl tanıtacağı Galaxy S23 Ultra’da kullanılacak 200 megapiksel kamera ile bu yarışı kızdırmaya devam edecek.

İce Universe tarafından yapılan bir sızıntıda bu yeni 200 megapiksellik sensör ile çekilmiş bir fotoğraf bulunuyor. Günümüz S22 Ultra’sında kullanılan 108 megapiksellik kameraya nazaran daha keskin bir görüntü içeren fotoğraf ilk sonuçlara göre oldukça iyi görünüyor.

Yukarıdaki resim 200 megapiksel sensör kullanılarak çekilen resimde detayların çok daha net ve belirgin olduğunu görebilirsiniz. Aşağıda S22 Ultra ile çekilmiş 108 megapiksellik fotoğraf ile kıyaslayabilirsiniz.

 

Çekilen resimden de anlaşılacağı gibi Galaxy S23 Ultra hala geliştirmenin çok erken aşamalarında olması yeterli yazılım optimizasyonunun da olmadığı anlamına geliyor ancak bu test aşaması için bile umut verici bir sonuç olarak görülüyor.

Bu sensörün bir diğer özelliklerinden ise piksellerin birleşip tek bir piksel gibi davranmasıyla 50 mp fotoğraflar çekebiliyor olması. Bu özellik günümüz amiral gemisi telefonlarında zaten bulunan bir özellikti ancak bu derece çok piksel sayısının vereceği sonucun daha iyi olması bekleniyor. Zira yeni çıkan iPhone 14 Pro serisinde bile 48 mp kamera pikselleri birleşerek 12 mp gibi davrandığı gece fotoğraflarının kalitesi bile çok iyi durumdayken S23 Ultra ile gelecek kamera için heyecanlanmamak elde değil.

Son olarak önümüzdeki yılın şubat aylarında çıkması beklenen Galaxy S23 serisinin Snap Dragon 8 Gen 2 ile gelmesi bekleniyor. Galaxy S23 serisi hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız buradaki haberlerimize göz atabilirsiniz.

 

 

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...