Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rick and Morty The Anime
Rick and Morty The Anime

Sinema Haberleri

Rick and Morty’nin Yaratıcısıyla Yollar Ayrıldı

İlk olarak 2013 yılında izleyiciyle buluşan yetişkinlere yönelik animasyon dizisi Rick and Morty, kısa bir aranın ardından geri dönüyor. İzleyenlerini kendine hayran bırakan ve oldukça fazla hayran kitlesine sahip olan dizinin son sezonu yani altıncı sezonun ilk bölümü geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluştu.

Oldukça sevilen ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Rick and Morty‘nin ekibinde geçtiğimiz saatlerde oldukça büyük bir ayrılık yaşandı. Dizinin yaratıcısı ve baş karakterlerin seslendirmeni Justin Roiland ile yolların ayrıldığı açıklandı. Adult Swim‘in aldığı bu karar sonucunda dizinin tek yapımcısı Dan Harmon olmuş oldu.

Roiland’ın Yaptıkları Tekrar Gündem Oldu

Peki, Adult Swim bu kararı neden aldı diye soracak olursanız; Justin Roiland‘ın birlikte olduğu bir kadına şiddet uygulaması, dolandırılık ve tehdit gibi suçlardan dolayı dava açılmasının ardından Roiland 2020 yılında kefaret ile serbest bırakılmıştı.

Tamam da, tüm bu olanların üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş neden şimdi yollar ayrıldı derseniz ise; 2 hafta önce NBC News, Roiland‘ın tüm bu suçlarını tekrardan gündeme taşımış ve 12 Ocak’ta duruşmaya girdiğini belirtmişti. Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından Adult Swim, marka adının zedelenmemesi için Justin Roiland ile yolları ayırma kararı aldı.

Rick and Morty‘nin tek yapımcısı Dan Harmon eşliğinde devam edeceği, baş karakterlerin seslendirmenlerinin ise değiştirileceği ifade edildi. Konuyla alakalı yakında daha detaylı açıklamalar muhakak ki yapılacaktır. Son olarak, Justin Roiland geliştirici ekibinde yer aldığı High On Life oyununun geliştirici firması Squanch Games‘den istifa etti. Ancak, oyun geliştirilmeye ve desteklenmeye devam edecek.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan “Ücretsiz Oyun Günleri“ni duyurdu. Bu kampanya, oyunseverlere...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunculara hoş sürprizler yapmaya devam ediyor. Bu hafta, bulmaca ve strateji sevenler için harika bir fırsat...

Sinema Haberleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...