Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rick and Morty The Anime
Rick and Morty The Anime

Sinema Haberleri

Rick and Morty’nin Yaratıcısıyla Yollar Ayrıldı

İlk olarak 2013 yılında izleyiciyle buluşan yetişkinlere yönelik animasyon dizisi Rick and Morty, kısa bir aranın ardından geri dönüyor. İzleyenlerini kendine hayran bırakan ve oldukça fazla hayran kitlesine sahip olan dizinin son sezonu yani altıncı sezonun ilk bölümü geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluştu.

Oldukça sevilen ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Rick and Morty‘nin ekibinde geçtiğimiz saatlerde oldukça büyük bir ayrılık yaşandı. Dizinin yaratıcısı ve baş karakterlerin seslendirmeni Justin Roiland ile yolların ayrıldığı açıklandı. Adult Swim‘in aldığı bu karar sonucunda dizinin tek yapımcısı Dan Harmon olmuş oldu.

Roiland’ın Yaptıkları Tekrar Gündem Oldu

Peki, Adult Swim bu kararı neden aldı diye soracak olursanız; Justin Roiland‘ın birlikte olduğu bir kadına şiddet uygulaması, dolandırılık ve tehdit gibi suçlardan dolayı dava açılmasının ardından Roiland 2020 yılında kefaret ile serbest bırakılmıştı.

Tamam da, tüm bu olanların üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş neden şimdi yollar ayrıldı derseniz ise; 2 hafta önce NBC News, Roiland‘ın tüm bu suçlarını tekrardan gündeme taşımış ve 12 Ocak’ta duruşmaya girdiğini belirtmişti. Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından Adult Swim, marka adının zedelenmemesi için Justin Roiland ile yolları ayırma kararı aldı.

Rick and Morty‘nin tek yapımcısı Dan Harmon eşliğinde devam edeceği, baş karakterlerin seslendirmenlerinin ise değiştirileceği ifade edildi. Konuyla alakalı yakında daha detaylı açıklamalar muhakak ki yapılacaktır. Son olarak, Justin Roiland geliştirici ekibinde yer aldığı High On Life oyununun geliştirici firması Squanch Games‘den istifa etti. Ancak, oyun geliştirilmeye ve desteklenmeye devam edecek.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Teknoloji Haberleri

Okula dönüş dönemi yaklaşırken lise ve üniversite öğrencileri hem ödevlerini yapabilecekleri hem de oyun, medya dosyaları gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayarı arayışında...

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Telefon Haberleri

Türkiye pazarına, koyu mavi, mavi ve gümüş olmak üzere 3 renk ve 6-128 GB versiyonu ile giriş yapan Samsung Galaxy M34 5G, güçlü özellikleri...