Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Blu TV Warner Bros. Discovery
Blu TV Warner Bros. Discovery

Sinema Haberleri

Rekabet Kurumu, Blu TV Satın Alımını Resmen Onayladı

Ülkemizin en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip olan Blu TV, sürekli olarak kendisini güncel tutması yerli içeriklerinin sayısını gün geçtikçe arttırması ve yabancı içerik portföyünü sürekli olarak güncel tutarak büyütmesiyle gönüllerde taht kurmayı başardı.

Geçtiğimiz yıllarda Discovery, yerli dijital içerik platformunun hisselerinin bir kısmını satın almış ve anlaşma ile beraber Blu TV‘ye Discovery Plus içerikleri de dahil olmuştu. Discovery‘nin Warner Bros. ile birleşmesinin ardından ise; yerli içerik platformuna sürekli olarak en yeni HBO içerikleri dahil olmaya başladı.

Warner Bros. Discovery, daha önce %35 hissesine sahip olduğu tamamen yerli bir dijital içerik platformunun tek sahibi olduğunu geçtiğimiz haftalarda duyurdu. Yapılan bu satın alım ise en sonunda resmiyete döküldü ve Rekabet Kurumu tarafından satın alım resmen onaylandı.

Resmen Blu TV’nin Tek Sahibi Warner Bros. Discovery Oldu

Blu TV Warner Bros. Discovery

Gerçekleştirilen bu satın alım hakkında Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde; “Blutv İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.”

Gerçekleştirilen bu satın ile beraber, birçok markaya ev sahipliği yapan Warner Bros. Discovery ve alt stüdyolarından birisi olan HBO, ülkemiz pazarında ki gücünü arttırmış durumda. Daha önce imzalanan ve HBO içeriklerinin Türkiye’ye getirilmesini sağlayan anlaşma, satın alma ile hiçbir lisans sıkıntısına takılmadan daha etkin bir biçimde kullanılabilecek.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...