Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Redfall
Redfall

Oyun Haberleri

Redfall, Minimum PC Gereksinimleri Deathloop’un Biraz Üzerinde Olacak!

Redfall’un çıkış tarihi duyurusunun ardından Arkane Austin, oyunun Steam sayfasını PC için minimum sistem gereksinimleriyle güncelledi.

Redfall, PC Gereksinimleri Şu Şekilde:

MINIMUM:

  • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi:  Windows 10 64 bit
  • İşlemci:  Intel Core i5-8400 @ 2.80GHz veya AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek:  16 GB RAM
  • Ekran Kartı:  AMD RX 580 / NV GTX 1070 / 6 GB VRAM
  • Ağ:  Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama:  100 GB kullanılabilir alan
  • Ek Notlar:  SSD önerilir

Arkane’nin oyunları, stilize edilmiş grafiklere dayandıkları için hiçbir zaman yüksek sistem isteyen oyunlardan birisi olmamıştır. Bu minimum gerekliliklerden yola çıkarak, Redfall bir istisna olacak gibi duruyor.

Arkane Lyon’un son oyunu Deathloop ile karşılaştırıldığında, Redfall’ın biraz daha gelişmiş olmasına rağmen, çok benzer özellikler ortaya çıkıyor. CPU gereksinimi tamamen aynıdır, ancak gerekli RAM 12’den 16 GB’a çıkarılıyor.

GPU gereksinimi, AMD kullanıcıları (RX 580) için aynı ancak NVIDIA kullanıcıları için biraz artıyor (GTX 1070, Deathloop ise GTX 1060 gerektiriyor). Redfall için depolama gereksinimi de yalnızca 30 GB’tan 100 GB’a önemli ölçüde yükseldi ve ek notlar, bu kez bir SSD’nin kullanılması gerektiğini gösteriyor.

Redfall

Deathloop, PC’de ışın izlemeli güneş gölgeleri ve ortam perdelemenin yanı sıra AMD FSR 2 ve NVIDIA DLSS desteğine sahip. Bununla birlikte, Redfall’un farklı bir motor kullandığı göz önüne alındığında (Epic’in Unreal Engine’i, Deathloop ise dahili Void Engine’de çalışır durumda), aynı özelliklerin desteklenip desteklenmeyeceği şu anda net değil.

4 oyuncuya kadar CO-OP destekli açık dünya birinci şahıs nişancı oyunu olan Redfall, PC ve Xbox Series S|X için 2 Mayıs’ta çıkıyor. İki lansman sonrası kahraman, Tactical Knife Stake Silah Eklentisi, Laser Beam Multi-Weapon Skin ve  dört kahramanın her biri için birer kıyafet içeren bir Bite Back Edition (99,99 $’lık) ile ön siparişler şimdi açık.

Redfall, Game Pass aboneliği ile çıktığı ilk andan itibaren kullanılabilir olacak.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...