Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Origin Hata Kodu 9:0 Nasıl Çözülür?

Steam’in oyun satışlarından %30 pay alması sebebiyle kazancını Steam ile bölüşmek istemeyen firmalardan birisi olan Electronic Arts’da kendi dijital oyun mağazası ve kütüphanesi olan Origin’i açmıştır. Origin hata kodu 9:0 hatasına genellikle Beta sürümlerinde karşılaşılsa da bazen stabil sürümlerde de güncelleştirme veya yükleme sırasında karşılaşmak olası.

Bu rehberimizde sizler için “Origin hata kodu 9:0 nasıl çözülür?“, “Origin 9:0 kodlu hatanın çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Origin hata kodu 9:0 çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Origin Hata Kodu 9:0 Çözüm Yöntemleri

 1. NET Framework’ü Güncellemek ve
 2. Virüs Programını Devre Dışı Bırakmak
 3. Temiz Kurulum Yapmak

NET Framework’ü Güncellemek ve Aktifleştirmek

Aşağıdaki adresten Net Framework’ün son sürümünü indirin ve yükleyin.

Microsoft NET Framework Yükleme Adresi

NET Framework’ü Aktifleştirmek

 1. Başlat menüsüne “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. NET Framework seçeneklerinin solundaki kutucuğu işaretleyin ve “Tamam” butonuna basın.

Virüs Programını Devre Dışı Bırakmak

Origin kullanıcılarının çoğu Origin hata kodu 9:0 hatasının antivirüs programının Origin’in güncelleştirme veya yükleme yapmasını engellemesinden kaynaklandığını ve antivirüs programını devre dışı bırakmanın sorunu çözdüğünü belirtiyor. Halihazırda bir antivirüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakın ve Origin’i yüklemeyi tekrar deneyin.

Temiz Kurulum Yapmak

Bu işlem için yönetici kullanıcı olmanız gerekmektedir.

 1. Başlat menüsüne “Denetim masası” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Programlar” seçeneğinin altında bulunan “Program kaldır” butonuna tıklayın.
 3. Origin’i kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 4. Ardından “C:\ProgramData\Origin klasörüne girin. (ProgramData gizli bir klasördür, gizli klasörleri görmek için aşağıdaki “Gizli klasörleri görmek” başlığına bakın.)
 5. Origin klasörünü ve içerisindeki her şeyi silin.
 6. Aşağıdaki adresten Origin’i indirin ve yükleyin.

Origin İndirme Adresi

Gizli Klasörleri Görmek
 1. Herhangi bir klasörü açın ve sol üstte bulunan “Dosya” butonuna basın ve “Klasör ve arama seçeneklerini değiştir” seçeneğine tıklayın.
 2. Ardından üst panelden “Görünüm” sekmesine gelin ve “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” seçeneğine tıklayıp “Uygula” butonuna basın.

Bu rehberimizde sizler için “Origin hata kodu 9:0 nasıl çözülür?“, “Origin 9:0 kodlu hatanın çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Origin hata kodu 9:0 çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...