Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

NVIDIA RTX Oyun ve Uygulamalarının Sayısı 500’ü Aştı

NVIDIA RTX teknolojileri, 2018 yılından bu yana ışın izleme ve DLSS gibi yapay zeka destekli teknolojilerle kullanıcıların oyun oynama ve yaratıcılığa yönelik çabalarında devrim yaratıyor. Piyasada RTX teknolojilerini destekleyen 500’den fazla oyun ve uygulama olduğunu açıklayan NVIDIA, önemli bir dönüm noktasına karşılık gelen bu başarısını kutlamak için RTX 500‘ü başlattı.

Ayrıca NVIDIA, Call of Duty: Modern Warfare III Season 1 ve Cyberpunk 2077: Ultimate Edition 2.1 güncellemesini desteklemek için bugün yeni bir GeForce Game Ready Sürücüsü yayınladı. Yeni sürücü aynı zamanda THRONE AND LIBERTY ve Avatar: Frontiers of Pandora için de ilk gün desteği sunuyor.

500’ü Aşkın RTX Oyun ve Uygulama

RTX, yüksek performanslı, yüksek doğrulukta oyun deneyimini gerçeğe dönüştüren bir teknoloji ekosistemini kapsıyor. Özel RT Çekirdekleri tarafından desteklenen Işın İzleme teknolojisi, oyun içindeki görsellere sürükleyici ve gerçekçi aydınlatma ve yansımalar kazandırıyor. Tensor Çekirdekleri sayesinde mümkün kılınan NVIDIA DLSS, Cyberpunk 2077‘de 5 kata kadar daha hızlı performans sunabilen sektör lideri yapay zeka grafik hızlandırması sağlıyor.

NVIDIA, bugün yıllar içinde gelinen önemli bir dönüm noktasını, beş yüz #RTXON oyun ve uygulamasını kutluyor!

RTX teknolojilerini çoktan benimseyen oyuncular her hafta 87 milyon saat RTX oyunu oynadı. GeForce RTX 40 Serisi GPU’larda Cyberpunk 2077 oynayan oyuncuların %97’si RTX  açıkken oyun oynuyor. NARAKA: BLADEPOINT’in %98, Minecraft with RTX’in %99, Alan Wake 2’nin %99 ve Diablo IV’ün %96’ya ulaşmasıyla diğer büyük oyunlarda da bu akım kendini gösteriyor.*

Call of Duty Modern Warfare III’ü Oynamaya Hazırlanın

Call of Duty: Modern Warfare III ve Call of Duty: Warzone için 1. Sezon Aralık başında yayına alınıyor. Call of Duty: Warzone™ ve yeni Urzikstan “Büyük Haritası” ile birlikte üç yeni Core 6v6 Çok Oyunculu Harita, ek haritalar ve modlar ile ücretsiz işlevsel silahlar da dahil olmak üzere ücretsiz ve premium içeriklerden oluşan etkileyici bir içerik bunlara eşlik edecek. GeForce oyuncuları bu yeni sürücü ile oyuna hazır olacak.

GeForce oyuncuları her modda yapay zeka destekli DLSS 3 ile kare hızlarını artırarak DLAA ile görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarabiliyor. Call of Duty: Modern Warfare III’e NVIDIA Reflex’in dahil edilmesi sayesinde oyun, oyuncuların tepkilerine ve reflekslerine daha da duyarlı hale gelecek.

6 Aralık’ta Call of Duty: Modern Warfare III ve Call of Duty: Warzone oyun öncesi lobisine Işın İzleme ve Işın Oluşturma NVIDIA DLSS 3.5 eklenecek. Yayınlanan sürücü tüm bu güncellemeleri destekliyor.

Cyberpunk 2077 Ultimate Edition ve 2.1 Güncellemesi İçin Oyuna Hazır Olun!

CD PROJEKT RED kısa süre önce Cyberpunk 2077: Ultimate Edition’ı tanıttı. Bu sürüm ana oyunun yanında eleştirmenlerce beğenilen gerilim odaklı Phantom Liberty casusluk genişlemesinin yanı sıra oyunun 2020’deki ilk lansmanından bu yana yayınlanan tüm güncellemeleri, oyun içi eklentileri ve tüm geliştirmeleri bir araya getiriyor. Oyuncuların Cyberpunk 2077: Ultimate Edition’da ışın izleme, Işın Oluşturmalı DLSS 3.5, Reflex ve daha fazlasından en iyi şekilde yararlanmak için bu sürücüyü kullanması gerekiyor.

Ayrıca 5 Aralık’ta tüm oyuncular için ücretsiz olarak, yeni oyun içeriğin yanında görüntü kalitesini, sürükleyiciliği ve gerçekçiliği daha da artırmaya yönelik teknoloji geliştirmeleri içeren Cyberpunk 2077 Update 2.1 yayınlanacak. Cyberpunk 2077’nin Işın İzleme: Overdrive Modu, iyileştirilmiş görüntü kalitesi ve yeni özelliklerle artık önizleme durumundan çıkıyor. DLSS Işın Oluşturma artık ışın izlemeli yansımaları etkinleştirirken, ön ayarların bir parçası olarak veya özel ayarları yapılandırarak kullanılabiliyor. Böylece daha fazla oyuncunun inanılmaz RT geliştirmelerinden yararlanmasını sağlıyor.

Bu Haftanın DLSS Oyun Haberleri

  • Call of Duty: Modern Warfare III – 6 Aralık’ta Oyun Öncesi Işın İzleme ve Işın Oluşturmalı NVIDIA DLSS 3.5 ekleniyor. GeForce RTX oyuncuları Call of Duty: Modern Warfare III ve Call of Duty: Warzone’un oyun öncesi lobilerinde ışın izlemeyi etkinleştirerek karakterlerini, görünümlerini, araçlarını ve silahlarını tamamen yeni bir ışık altında görebiliyor.
  • Call of Duty: Warzone – Call of Duty: Warzone Season 1: Urzikstan 6 Aralık’ta DLSS 3 ile başlıyor. NVIDIA DLSS 3, NVIDIA DLSS 2, NVIDIA DLAA, NVIDIA Reflex ve NVIDIA Image Scaling artık tüm modlarda desteklenerek GeForce RTX oyuncularına eksiksiz bir PC deneyimi sunuyor.
  • Cyberpunk 2077: Ultimate Edition – Update 2.1, Cyberpunk 2077: Ultimate Edition ile birlikte 5 Aralık’ta piyasaya çıkıyor. Böylece iki sürüm arasında eşitlik sağlanacak. Oyunun bu büyük güncellemesi zengin içeriğin yanı sıra PC oyuncuları için yeni teknik geliştirmelerle dolu. Cyberpunk 2077’nin tüm sürümleri tam ışın izleme, NVIDIA DLSS 3.5 Işın Oluşturma, NVIDIA DLSS 3 Kare Oluşturma, DLSS 2 Süper Çözünürlük ve NVIDIA Reflex özelliklerini destekliyor.

 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, platform oyunu tutkunlarının sevdiği Super Meat Boy serisinin son oyunu olan Super Meat Boy Forever‘ı ücretsiz olarak sunuyor! Bu eşsiz platform oyunu,...

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Sinema Haberleri

Ülkemizin en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip olan Blu TV, sürekli olarak kendisini güncel tutması yerli içeriklerinin sayısını gün geçtikçe...

Oyun İndirimleri

Microsoft‘un organize ettiği Xbox Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği, bu hafta sonu da Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core aboneleri için üç...